محمود ثمینی:
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۹:۴۳ :: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
مجلس، جایگاه نخبگان کشور برای قانون‌گذاری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، گفت: وقتی نخبگان جامعه به عنوان وکیل ما به مجلس می‌روند، بی‌تردید در قانون‌گذاری‌ها، رفع محرومیت و مشکلات پیش روی مردم و کشور را مدنظر قرار می‌دهند.

به گزارش شاپورخواست، محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در همایش دختران رای اولی که در سالن علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد برگزار شد، گفت: مجلس شورای اسلامی، جایگاه نخبگان کشور برای قانون‌گذاری است.

وی، تصریح کرد: برای سهیم شدن ملت ایران در تصمیم گیری‌ها، قانون اساسی با رای مستقیم مردم به تصویب رسید و آنجا بود که مردم در انتخاب عنوان سیاسی مملکت پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

ثمینی ادامه داد: مبنای فکری و ایدئولوژی ملت ایران اسلام است و مردم برای دگرگونی فرهنگی در این مملکت و جلوگیری بیش از پیش فساد های آن روز جامعه انقلاب را به وجود آوردند.

وی اضافه کرد: امام راحل بر دخالت مردم در سرنوشت خودشان اعتقاد راسخ داشتند و با تدوین و تصویب قانون اساسی میزان و نحوه مشارکت مردم در تمامی زمینه ها فراهم شد و یکی از موضوعات بسیار مهم در قانون اساسی انتخابات مجلس شورای اسلامی بصورت هر چهار سال یکبار بود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان ادامه داد: بنا بر فرمایشات امام راحل مجلس شورای اسلامی در راس امور است و همه ما باید تابع قانون باشیم و احترام به قانون بگذاریم و در این راستا اهمیت قانون گذاری بیشتر می شود.

وی افزود: تصویب هرگونه قانونی برای حل مشکلات مردم در جامعه باید جامعیت داشته باشد و اهمیت موضوع انتخابات بیشتر آشکار می شودو چه قانونی باید محور باشد تا همه دیدگاه ها و مشکلات را شامل شود و ما ملزم به تمکین آن باشیم.

ثمینی اظهار داشت: در این راستا باید نخبگان جامعه را به عنوان وکیل خودمان به مجلس بفرستیم تا در قانون گذاری برای رفع محرومیت و مشکلات پیش روی مملکت و مردم گام بردارند.

وی تاکید کرد: بنا بر فرمایش امام راحل مجلس عصاره فضایل ملت است و مقام معظم رهبری همواره بر حضور پر فروغ مردم در تمامی محافل تصمیم گذاری تاکید ویزه دارند و باید با توجه به این مهم بدانیم که در این شرایط باید به حضور در پای صندوق های رای اهمیت داد.

مشارکت رای اولی‌ها در انتخابات، مهم است

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اهمیت حضور رای اولی ها و جوانان در انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم برگزاری انتخابات سالم، گفت: مسولیت پذیری رای اولی ها برای شرکت فعال تر در انتخابات دارای اهمیت است و با توجه به شرایط کنونی، شناسایی افراد توانمند و شایسته حضور در مجلس شورای اسلامی بسیار مهم است.

وی افزود: استقلال آزادی جمهوری اسلامی ایران باید همچنان حفظ و تقویت شود و اگر مردم ۴۰ سال در مقابل بیگانگان و مستکبرین ایستادگی کردندو در ادامه راه شهدا و امام راحل باید برای استقلال مملکت و اقتدار آن در صحنه انتخابات حاضر شویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان خطاب به رای اولی های لرستان بیان کرد: این انتخابات برای شما حائز اهمیت است تا وکلای توانمند و آشنای به زمانه را راهی مجلس شورای اسلامی کنید.

مشارکت حداکثری در انتخابات، عقب نشینی دشمن را به همراه خواهد داشت

محمود ثمینی، گفت: دشمنان هر زمان در انتخابات مشارکت حداکثری مردم را مشاهده کردند از طمع ورزی به این مملکت عقب نشینی کردند و ما باید برای تضمین امنیت ملی و خنثی کردن تهدیدات دشمنان در انتخابات با مشارکت حداکثری شرکت کنیم.

پاسخی بگذارید