شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۵:۰۸ :: ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
سوتی سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی لرستان

در حالی که روز گذشته، نخستین کتیبه میدان چوگان ایران در لرستان کشف شد اما، سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی این استان از کشف سومین کتیبه خبر داد که نشان از عدم تسلط وی بر موضوعات فنی و تخصصی حوزه میراث فرهنگی دارد.

به گزارش شاپورخواست، در حالی که روز گذشته، نخستین کتیبه میدان چوگان ایران در لرستان کشف شد اما، سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی این استان از کشف سومین کتیبه خبر داد که نشان از عدم تسلط وی بر موضوعات فنی و تخصصی حوزه میراث فرهنگی دارد.

طی بررسی‌های باستان‌ شناسی، روز گذشته نخستین کتیبه میدان چوگان ایران در لرستان کشف شد که با پیدایش این مهم، آن منطقه به عنوان سومین میدان چوگان ایران شناخته می‌شود.

این در حالی است که سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی لرستان که «گویا» دارای مدرک مهندسی عمران است، در گفت‌وگو با رسانه‌ها، از کشف سومین کتیبه میدان چوگان خبر داده، که از عدم تسلط وی بر این حوزه حکایت دارد.

وب‌سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در خبر منتشره خود، این مطلب کذب را به نقل از قاسمی منتشر کرده بود که دقایقی پیش، و پس از تذکر شاپورخواست، نسبت به اصلاح آن اقدام کرد اما، به دلیل انتشار گسترده خبر، روشنگری عمومی لازم و ضروری است.

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از افکار عمومی عذرخواهی کند

بی‌شک انتشار خبر کذب مدیرکل میراث فرهنگی لرستان در رسانه‌های کشور، موجبات سردرگمی علاقه‌مندان به میراث فرهنگی و تعجب باستان شناسان کشور را فراهم خواهد آورد که لازم است قاسمی، ضمن عذرخواهی از افکار عمومی، اطلاعات غلط پیشین خود را اصلاح، و اطلاعات دقیق را از کارشناسان این حوزه جویا شده و نسبت به انتشار آن اقدام کند.

تحریریه شاپورخواست ضمن عذرخواهی از عموم مردم شریف ایران به‌ویژه مردم نجیب لرستان، جزئیات کشف نخستین کتیبه میدان چوگان ایران در لرستان را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (۴)

 1. ناشناس

  لطفاً تحقیق و تفحص شود چرا کارمندان میراث فرهنگی مبتلا به ویروس کرونا شدن.و چرا مدیر کل بخشنامه فاصله گذاری اجتماعی رو اجرا نکرد و با این کارش جان کارمندان رو به خطر انداختن

 2. ناشناس

  لطفاً علت کرونا گرفتن کارمندان میراث فرهنگی تحقیق و رسانه ای شود

 3. محسن

  کارمندان میراث کرونا گرفته اند .اقای امرایی مسوول اداری و مدیر کل با هم مسوول ابتلای کارمندان میراث به کرونا هستن .اقای حجت عباسیان با تمام خانواده مبتلا به کرونا شدن و الان در بیمارستان هستن.فقط و فقط در اثر اجرا نکردن بخشنامه فاصله گذاری اجتماعی.

 4. محسن

  در مورد علت ابتلای کارمندان میراث به کرونا تحقیق شود و رسانه ای شود