استاندار لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 15:52 :: 2019/10/03
سیل زدگان کرگانه خرم آباد با دولت همکاری کنند

استاندار لرستان، گفت: جابجایی منازل سیل زده کرگانه خرم آباد یا از طریق تامین اراضی در اختیار و یا واگذاری مسکن مهر انجام خواهد شد اما لازم است تا اهالی منطقه، با دولت همکاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سید موسی خادمی استاندار لرستان، گفت: سیل زدگان منطقه کرگانه خرم آباد با دولت همکاری کنند.

وی که در حاشیه بازدید از منطقه سیل زده کرگانه خرم آباد سخن می گفت، تصریح کرد: پس از وقوع سیل لرستان، دولت مردم را فراموش نکرده و تاکنون تسهیلات بلاعوض و کمک های نقدی و غیرنقدی قابل توجهی میان سیل زدگان توزیع شده لکن، جابجایی منازل و واحدهای تجاری محله کرگانه خرم آباد یکی از اولویت ها است که باید به سرعت انجام شود.

خادمی، ادمه داد: جابجایی منازل سیل زده کرگانه خرم آباد یا از طریق تامین اراضی در اختیار و یا واگذاری مسکن مهر انجام خواهد شد اما لازم است تا اهالی منطقه، با دولت همکاری کنند.

استاندار لرستان، افزود: متاسفانه مناطق آسیب پذیر فراوانی در حاشیه رودخانه کرگانه و خرم رود وجود دارد که بخش عمده ای از آنان فاقد مجوزات قانونی هستند اما با این وجود، دولت همچنان به رفاه شهروندان تاکید دارد و ما نیز در استان، حقوق مردم را اولویت خود می دانیم، علی ایحال چند طرح برای جابجایی واحدهای مسکونی و تجاری محله کرگانه تدوین شده و به زودی اجرایی خواهد شد.

سید موسی خادمی با اشاره به بروز برخی مشکلات در روند خدمت رسانی به اهالی کرگانه خرم آباد نیز، اظهار داشت: متاسفانه اهالی منطقه پس از سیل فروردین ماه به دلیل احداث واحدهای مسکونی و تجاری خود در بستر رودخانه و اماکن پرخطر، متحمل خساراتی شده اند که عدم وجود مجوز ساخت و ساز یکی از این مشکلات است، لذا شاید به این واحدهای غیرمجاز کمکی اختصاص نیابد اما، رسیدگی به شرایط سیل زدگان منطقه همچون سایر هم استانی های خسارت دیده در دستور کار است و سعی کرده ایم تا با پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض، بخشی از مشکلات را مرتفع کنیم.

اهالی منطقه کرگانه با دولت همکاری کنند

استاندار لرستان، گفت: همکاری مردم در روند بازسازی ها موثر است چراکه اعتبار بازسازی و ایمن سازی چند دهنه پل بر روی رودخانه کرگانه ابلاغ شده و تا هفته آینده وارد فاز اجرایی می شود اما، چه در بحث بازسازی پل ها و راه ها و چه در خصوص جابجایی واحدهای مسکونی و تجاری به اماکن امن، عزم مردمی لازم است که امیدوارم مردم شریف منطقه، در این خصوص با دولت همکاری کنند.

بازدید استاندار از کرگانه خرم آباد

پاسخی بگذارید