شاپورخواست گزارش می‌دهد:
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۵:۴۹ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
احداث ساختمان پزشکی قانونی پلدختر و الشتر، نیازمند همراهی خیّرین لرستان است

در حالی که همه شهرستان‌های استان لرستان دارای ساختمان پزشکی قانونی است اما، دو شهرستان پلدختر و سلسله «الشتر»، به دلیل عدم تامین زمین مورد نیاز، فاقد این مجموعه هستند که باعث شده تا مردم این شهرستان‌ها به مرکز استان مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، دقایقی پیش، نشست خبری مدیرکل پزشکی قانونی لرستان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در حالی به پایان رسید که طی آن، از وجود مشکل در احداث ساختمان پزشکی قانونی پلدختر و الشتر، سخن به میان آمد.

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در این خصوص گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، موافقت آیت الله سیدابراهیم رئیسی ریاست قوه قضائیه جهت ساخت ادارات پزشکی قانونی این ۲ شهرستان اخذ شد، لکن، بودجه تخصیصی صرفاً جهت احداث ساختمان است و ما جهت تامین زمین این مجموعه‌ها به کمک دستگاه‌های متولی و خیّرین استان نیازمندیم.

این در حالی است که پیگیری‌های خبرنگار شاپورخواست نشان داد که مراجعین پزشکی قانونی در این شهرستان‌ها با چالش‌های عدیده‌ای روبرو هستند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر مراجعین، کادر تخصصی اداره پزشکی قانونی این شهرستان‌ها نیز باید معاینات فنی را در مرکز بیمارستانی یا سردخانه آرامستان انجام دهند که همین امر نیز، لزوم احداث ساختمان مستقل در این شهرها را صدچندان می‌کند.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، واگذاری زمین دولتی در محدوده مورد نظر این اداره کل، در شهرستان‌های پلدختر و الشتر با مشکلات اداری روبرو است تا آنجاکه علیرغم پیگیری‌های چندساله، این مهم محقق نشده است.

خیّرین لرستان، احداث ساختمان پزشکی قانونی پلدختر و الشتر نیازمند همراهی شما است

تحریریه شاپورخواست از خیّرین لرستان، به‌ویژه خیّرین شهرستان‌های پلدختر و الشتر تقاضا دارد در مسیر کمک به آحاد مردم و رفع مشکل آن دسته از افرادی که به خدمات مراکز پزشکی قانونی نیازمندند، پای در راه بخشندگی نهاده و در خصوص تامین زمین مورد نیاز احداث ساختمان پزشکی قانونی در این شهرستان‌ها مشارکت کنند.

خیّرینی که قصد مشارکت در این امر خداپسندانه را دارند می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۸۶۶۷۲۸۲ تماس گرفته و یا اعلام همراهی خود را در بخش‌ نظرات این خبر، با ذکر شماره تماس ثبت نمایند.

مرگ کارمند مخابرات خرم آباد/ پزشکی قانونی علت را بررسی می کند

پاسخی بگذارید