شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۹:۱۷ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
پرونده بیمار کرونایی متوفی در بیمارستان شهدای عشایر، پیگیری شود

نقض پروتکل‌ ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص یک بیمار کرونایی متوفی در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد، موضوعی است که نه تنها موجبات ناامنی روانی در میان وابستگان متوفی را فراهم آورده، بلکه از چند منظر قابل واکاوی است.

به گزارش شاپورخواست، طی روز گذشته، خبری مبنی بر درگذشت یک بیمار کرونایی در بیمارستان شهدای خرم آباد و عدم رعایت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص نحوه ترخیص تا تدفین این متوفی توسط عوامل درمانی منتشر شد که واکنش‌های مختلفی در پی داشت.

این در حالی است که «ح.ن»، فرزند مرحومه نیز با انتشار مطلبی، از نحوه ترخیص، حمل و تدفین مادر خود گلایه کرده است.

«ح.ن» نوشته است: پس از درگذشت مادرم، جهت طی مراحل قانونی به بیمارستان شهدای عشایر مراجعه کردیم اما، در کمال ناباوری، وظیفه انتقال پیکر مادر از سردخانه به آمبولانس را به خودمان سپردند.

وی در ادامه به مصائبی همچون درخواست وجه مازاد بر وجوه قانونی، جهت شستشوی میت، خرید لباس مخصوص برای غسال‌ها و حتی اقامه نماز میت توسط خود بر پیکر مادرش اشاره کرده است و از مسوولین و رسانه ها خواسته تا پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دهند.

با خاطیان پرونده بیمار کرونایی متوفی در بیمارستان شهدای عشایر برخورد شود

تحریریه شاپورخواست از استاندار لرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و شهردار خرم آباد می‌خواهد تا به موضوع ورود کرده و در صورت اثبات ادعای «ح.ن»، با خاطیان، برخورد قاطع صورت گیرد.

گفتنی است، نام و شهرت خانواده بیمار کرونایی متوفی در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد، نزد تحریریه شاپورخواست محفوظ است.

پاسخی بگذارید