استاندار لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۴:۴۱ :: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
احداث سایت زباله صنعتی الیگودرز، علمی و کارشناسی است

استاندار لرستان گفت: در خصوص احداث سایت زباله‌ صنعتی در الیگودرز، محیط زیست می‌گوید انجام شود، عده‌ای که تخصص ندارند، می‌گویند انجام نشود.

به گزارش شاپورخواست، سید موسی خادمی در خصوص کشمکش‌های بوجود آمده در خصوص احداث سایت زباله‌ صنعتی الیگودرز، گفت: این یک موضوع کارشناسی است و باید به نظر کارشناسان محیط زیست لرستان توجه کرد.

استاندار لرستان، افزود: قرار نیست زباله استان‌های کشور به سایت زباله صنعتی الیگودرز منتقل شود. لذا کسانی که این فرضیه را مطرح می‌کند، حتماً اطلاعات فنی و تخصصی در این زمینه ندارند.

سایت زباله صنعتی در همه استان‌های کشور احداث می‌شود

وی، تصریح کرد: از مرکز ابلاغ شده که در هر استان، یک سایت زباله صنعتی احداث شود. این زباله‌ها هم روغن سوخته، خرده شیشه، خرده فلز و مواردی از این دست هستند که باید مدیریت شوند.

محیط زیست می‌گوید بی‌ضرر است، عده‌ای می‌گویند ضرر دارد

خادمی، ادامه داد: کارشناسان محیط زیست در اعلام نظر کارشناسی خود می‌گویند که احداث این سایت به محیط زیست آسیب نمی‌رساند، آن وقت عده‌ای پافشاری می‌کنند که این سایت برای محیط زیست ضرر دارد، خب طبیعی است که نظر کارشناسی برای ما مهم است و باید به نظر کارشناسان عمل شود.

سایت زباله در الیگودرز احداث نشود؟!، کجا احداث شود ؟!

استاندار لرستان، تاکید کرد: وقتی در سطح کشور یک طرح ابلاغ می‌شود باید به آن عمل کرد، لذا کارشناسان و سرمایه‌گذار سایت زباله صنعتی، الیگودرز را انتخاب کرده‌اند، خب عده‌ای می‌گویند الیگودرز نباشد، پس کجا باشد ؟!

ما که دلسوزتر از محیط زیست نیستیم

وی، افزود: زمانی که بحث غیرکارشناسی می‌شود خب طبیعی است که الیگودرز، خرم آباد، کوهدشت یا هر شهر دیگر استان هم بخواهیم این سایت را احداث کنیم همین ماجرا ادامه دارد، ما دلسوزتر از اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برای زیست بوم خود که نیستیم. لذا توصیه می‌کنم که معترضین، با توجه به اینکه مواد هیدروکربنی بیشتر در الیگودرز و ازنا وجود دارد، به نظر کارشناسان این اداره کل تمکین کنند.

انتخاب الیگودرز به دلیل وجود مواد هیدروکربنی است

سید موسی خادمی، اضافه کرد: وقتی مواد هیدروکربنی در الیگودرز و ازنا بیشتر وجود دارد، نمی‌شود که این سایت را مثلاً در پلدختر ایجاد کرد. سرمایه‌گذار که نمی‌پذیرد مواد اولیه مورد نیاز خود را از الیگودرز و ازنا به پلدختر منتقل کند. به هر حال سرمایه‌گذار بخش خصوصی است، دولت که سرمایه‌گذار این طرح نیست.

احداث سایت زباله صنعتی الیگودرز، کار علمی و درستی است

استاندار لرستان، گفت: احداث این سایت زباله صنعتی کار علمی و درستی است و ما تلاش می‌کنیم که این کار به سرانجام برسد چراکه اگر احداث آن برای محیط زیست دردسرساز بود، حتماً اداره کل حفاظت محیط زیست مخالفت می‌کرد. علی ایحال موضوع در دست بررسی است و انشاالله به زودی، در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی صورت خواهد گرفت.

پاسخی بگذارید