فرمانده کل سپاه:
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۳:۴۷ :: ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
کاش در هواپیمای اوکراینی می‌مردم تا امروز شرمنده مردم نباشم

فرمانده کل سپاه، گفت: در رابطه با سانحه هواپیمای اوکراینی ای کاش مسافر بوئینگ ۷۳۷ بودم و با مسافران آن پرواز می‌مردم و امروز در مقابل ملت ایران شرمنده نمی‌شدم.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سردار سلامی فرمانده کل سپاه در جلسه غیرعلنی مجلس، گفت: در رابطه با سانحه هواپیمای اوکراینی، ای کاش مسافر بوئینگ ۷۳۷ بودم و با مسافران آن پرواز می‌مردم و امروز در مقابل ملت ایران شرمنده نمی‌شدم.

فرمانده کل سپاه، تصریح کرد: پس از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد، پیش‌بینی‌های چندلایه‌ای که باید انجام می‌شد صورت گرفت که اگر آمریکایی‌ها دست به اقدامات متقابل زدند، ما برنامه‌ها و پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشیم. آنچه که اتفاق افتاد این بود که ما با یک ابرقدرت پنجه در پنجه هم انداخته بودیم و طبیعتاً شرایط عادی بر کشور حاکم نبود.

سردار سلامی تأکید کرد: با وجود همه افتخاراتی که سپاه در ماجرای حمله موشکی به پایگاه عین‌ الاسد آفریده، اما جان ما فدای ملت ماست و من آرزو می‌کردم که مسافر بوئینگ ۷۳۷ بودم و با مسافران آن هواپیما می‌مردم و امروز در مقابل ملت ایران شرمنده نمی‌شدم.

از آسیب رسیدن به مسافران هواپیمای اوکراینی و مردم ناراحتیم

وی، ادامه داد: ما در ارتباط با این حادثه بیش از همه ناراحتیم و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم کاری را انجام دهیم که توسط ما به مردم آسیب برسد.

خطای انسانی غیرعمد عامل سقوط هواپیمای اوکراینی است

پاسخی بگذارید