خبر فوری؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۱:۴۶ :: ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
استعفای بهاره آروین/ عضو شورای شهر تهران استعفا کرد

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در واکنش به اتفاقات اخیر از عضویت در این انجمن شهری استعفا کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، خبر استعفای بهاره آروین از عضویت شورای شهر تهران صبح امروز در کانال تلگرامی او منتشر شد.

استعفای بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، به دلیل «ناامیدی» از اصلاحات لازم در ساختار اداره شهر عنوان شده است.

او این مطلب را در حالی منتشر کرده است که نشست علنی شورای شهر از صبح امروز آغاز شده اما او تا این لحظه در جلسه حضور نیافته است.

بهاره آروین در پیام خود خطاب به «مردم شریف تهران» نوشته است: دو سال قبل که با رای شما به شورای شهر تهران راه یافتم، آرزوهای بزرگی داشتم که بتوانم برای زندگی بهتر شما تلاش کنم اما هر روز که می‌گذرد، از اینکه بتوان در ساختار موجود، قدمی برای کاهش رنج شهروندان برداشت، ناامیدتر می شوم.

وی افزوده است: «بر این باور بودم و هستم که شفاف بودن و شفاف عمل کردن، یکی از اصلی‌ترین راههای کاهش فساد است اما … با ساز و کار موجود، هیچ امیدی به اصلاحش ندارم.».

این عضو شورای تهران در این زمینه از «مسئولان امر» خواسته است «مسئولانه رفتار کنند.» و در عین حال گفته است که درباره اینکه استعفای او، کار مسئولانه ای باشد تردید دارد.

او نوشته است: «هنوز نمی‌دانم که استعفای شخصی، آیا می‌تواند به نتیجه‌ای منجر شود یا لااقل به معنای اقدام مسئولانه از موضع منتخب مردم تلقی شود یا خیر؟. هنوز باید فکر کنم، ولی اگر به چنین نتیجه‌ای رسیدم، پیشاپیش عذرخواه مردم شهر خواهم بود.».

استعفای بهاره آروین باید به تصویت اکثریت اعضای شورای شهر تهران برسد

طبق آیین نامه، درخواست بهاره آروین باید به تصویب اکثریت قاطع اعضای شورای شهر تهران برسد.

پاسخی بگذارید