خبر فوری؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۵:۱۴ :: ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در مشهد آغاز شد

پیکر مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.

به گزارش شاپورخواست، دقایقی پیش، مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در مشهد آغاز شد.

بر اساس این گزارش، دقایقی پیش، پیکر مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد شد.

پیکر مطهر این شهدا بلافاصله قرار است به میدان ۱۵ خرداد مشهدمقدس منتقل شود و سپس از آنجا به سمت بارگاه منور رضوی تشییع شود.

پیکر پاک شهیدان جبهه مقاومت ‌سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان این دو شهید سرافراز پس از تشییع در نجف راهی ایران شدند و مردم شهید‌پرور خوزستان در اهواز پیکر پاک سیدالشهدا مقاومت را با ندای یا حسین تشییع کردند‌.

‌پیکر مطهر سردار مدافع حرم اهل بیت (ع) در سرزمین کربلای ایران به مانند نگینی بود که مردمان شجاع خوزستان در بر گرفته بودند و از رشادت و ایثارگری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل کردند.

‌اما از ساعات اولیه صبح و ساعت‌ها قبل از آغاز مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و هم‌رزمانشان، زائران و مجاوران ولایتمدار و شهید‌پرور مشهد در حرم مطهر رضوی و میدان پانزده خرداد گرد آمده‎اند. جمعیت کثیری از مردم مشهدمقدس در حال حاضر در میدان ۱۵ خرداد مشهد از ساعتی قبل حضور پیدا کرده و مشغول عزاداری هستند.

‌مراسم استقبال از پیکر مطهر سردار شجاع و دلاور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حرم رضوی با حضور پرشور مردم مشهد در حال برگزاری است.

خیابان‌های منتهی به محل مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی، مملو از جمعیت است؛ هر لحظه به تعداد جمعیت افزوده می‌شود و مردم در حال عزاداری هستند.

مردم امروز در سوگ از دست دادن سردار خود میزبان عزاداران هستند؛ برپایی ایستگاه‌های صلواتی مردمی، نوحه‌خوانی و سوگواری، قرائت زیارت عاشورا و … از برنامه‌های مردمی است که در مسیر مشاهده می‌شود.

حضور مردم مشهد برای تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی

در حال حاضر تمامی خیابان‌های منتهی به بارگاه منور رضوی مملو از حضور زائران و مجاوران است و هر لحظه بر تعداد جمعیت نیز افزوده می‌شود.‌

در حالی که تا ساعتی دیگر پیکر مطهر سپهبد سلیمانی قرار است در مشهدمقدس تشییع شود حضور مردم مشهد در این مراسم میلیونی شده ‌و هر لحظه بر تعداد جمعیت نیز افزوده می‌شود.

آغاز مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در مشهد

مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت از دقایقی قبل در محل میدان ۱۵ خرداد مشهد مقدس آغاز شد. همچنین دقایقی قبل پیکر مطهر سپهبد سلیمانی و همرزمانش وارد فرودگاه مشهدمقدس شد و قرار است به میدان ۱۵ خرداد منتقل شود. این در حالی است که حضور میلیونی مردم مشهد در میدان ۱۵ خرداد از جمله نکات بارز این مراسم است.

سردار اسماعیل قاآنی، سخنران مراسم است

گفتنی است، سخنران مراسم پایانی تشییع پیکر سپهبد سلیمانی، سردار اسماعیل قاآنی؛ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وداع مردم لرستان با سپهبد شهید قاسم سلیمانی

پاسخی بگذارید