محمود ثمینی:
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۲۲:۱۸ :: ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
مردم به کیفیت کتب منتشره توسط ناشران توجه ویژه‌ای دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در آئین تجلیل از خادمان نشر این استان، گفت: دولت به مشکلات پیش روی ناشران و گرانی قیمت کاغذ آگاه است و سعی شده تا با پرداخت یارانه و سوبسید، بخشی از این مشکلات مرتفع شود.

به گزارش شاپورخواست، محمود ثمینی در آئین تجلیل از خادمان نشر لرستان که در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد، گفت: مردم به کیفیت کتب منتشره توسط ناشران توجه ویژه‌ای دارند، لذا ناشران نقش ویژه‌ای در بالابردن سطح آگاهی جامعه برعهده دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، ادامه داد: انتشار هر کتابی که برای جامعه مفید باشد، ارزشمند و قابل تحسین است و این رسالت ناشران را بیش از پیش سنگین می‌کند چراکه وظیفه تهیه و توزیع کتب بر عهده این فعالان صنعت چاپ و نشر است.

وی تصریح کرد: در سالیان گذشته، علاوه بر کمیت، کیفیت بخشی به محتوای کتاب ها و حرکت در جهت رشد و هدایت انسانها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و همین امر باعث شده تا اکنون نیز شاهد توجه ویژه به ناشران و فعالان حوزه نشر باشیم.

ثمینی، تاکید کرد: آگاهی رسانی و انتقال فرهنگ در جوامع بشری نیازمند نگارش صحیح، توضیح و تحلیل است و لازمه این امر برنامه ریزی کارشناسی و تخصصی است، لذا پیشرفت های فناوری اطلاعات و تکنولوژی نیز باید در این مهم بکارگیری شود تا با کار کارشناسی، شاهد بالارفتن سرانه مطالعه در کشور و استان لرستان باشیم.

فضای مجازی، کتاب کاغذی را حذف نکرده و نمی‌کند

او، افزود: عده‌ای معتقدند که در دنیای امروز، به واسطه ظهور فضای مجازی، تمایل مردم به کتاب‌ های کاغذی کاهش یافته اما باید گفت آن‌چیزی که برای انسان از ماندگاری بیشتری برخوردار است کتاب کاغذی است و دولت با تمام توان از ناشران و فعالان عرصه کتاب حمایت کرده و می کند.

دولت به دنبال رفع مشکلات فعالان حوزه نشر است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، گفت: دولت به مشکلات پیش روی ناشران و گرانی قیمت کاغذ آگاه است و سعی شده تا با پرداخت یارانه و سوبسید، بخشی از این مشکلات مرتفع شود.

گفتنی است، هم‌زمان با بیست و هفتمین هفته کتاب لرستان، با حضور جمعی از مدیران استان و اهالی فرهنگ و هنر، از خدمات فرهنگی جمعی از خادمان نشر لرستان تقدیر شد.

پاسخی بگذارید