مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در گفت‌و‌گو با شاپورخواست:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۵:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
۷ شکارچی متخلف پس از ۷۲ ساعت تعقیب و گریز در سفیدکوه خرم‌آباد دستگیر شدند

مهرداد فتحی بیرانوند به شاپورخواست، گفت: 7 شکارچی کل وحشی در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‌آباد دستگیر شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در گفت‌و‌گو با شاپورخواست، از دستگیری ۷ شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد خبر داد و افزود: این متخلفان زیست محیطی پس از ۷۲ ساعت تعقیب و گریز در ارتفاعات، توسط عوامل یگان حفاظت و محیط‌بانان این اداره کل دستگیر شدند.

۴ قبضه اسلحه و ۲ لاشه کل وحشی از متخلفان کشف و ضبط شد

مهرداد فتحی بیرانوند، تشریح کرد: از این افراد ۲ لاشه کل وحشی، ۴ قبضه سلاح شامل ۲ قبضه اسلحه ام یک، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی ۵ تیر و یک قبضه اسلحه تک‌لول، ۲۶ عدد فشنگ و ۳ دستگاه دوربین کشف و ضبط شد.

۷ شکارچی دستگیر شده، با حکم قضایی در بازداشت هستند

وی، ادامه داد: پرونده این متخلفان به مراجع قضایی ارجاع شد که خوشبختانه بلافاصله با حکم قاضی محترم، بازداشت و روانه زندان شدند و ادوات کشف شده آنان نیز تا صدور رای قطعی در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان ضبط شد.

محیط زیست لرستان با متخلفان زیست محیطی برخورد قاطع می‌کند

فتحی بیرانوند با بیان اینکه جرایم زیست محیطی در زمینه های کیفری و حقوقی افزایش داشته، گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و دستگاه قضایی برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان مربوطه را در دستور کار دارند.

وی، افزود: در این راستا احکام بازدارنده ای از قبیل حبس های بلند مدت، ضبط اسلحه مجوزدار و بدون مجوز به نفع دولت و نیز جرایم نقدی سنگین برای متخلفان حوزه شکار و صید صادر شده است.

مهرداد فتحی بیرانوند

تاکنون ۵۶۰ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شده‌اند

مهرداد فتحی بیرانوند، تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۱۱ پرونده تخلفاتی در این استان تشکیل و در این راستا، ۵۶۰ متخلف زیست محیطی دستگیر شده است.

از ابتدای سال تاکنون، ۱۴۹ قطعه پرنده از متخلفان کشف و رهاسازی شده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: ۱۹۴ قطعه پرنده زنده گیری شده شامل ۱۰۹سهره، ۷ قطعه طرقه، ۳ قطعه تیهو و ۱۶ قطعه کبک، ۸ قطعه دلیجه، سه کبوتر و ۴۴ قطعه قمری، ۳ سنقر و یک سارگپه از متخلفان کشف و ضبط شده است.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید