امین ساکی:
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۷:۱۰ :: ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
چرا نقش خبرنگاران لرستانی فعال در واقعه سیل لرستان دیده نشد ؟!

امین ساکی مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های لرستان، گفت: متاسفانه در جریان سیل اخیر، نقش فعالان رسانه ای استان که موجب جهانی شدن خبر سیل لرستان و مصائب پساسیل بودند، توسط مسوولین کشوری و استانی نادیده گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، امین ساکی مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در سخنانی، گفت: متاسفانه مسوولین کشوری و استانی، نقش فعالان خبری و رسانه ای لرستان در جریان سیل فروردین ماه ۹۸ را نادیده گرفتند.

این فعال رسانه ای، تصریح کرد: جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم مراسمی جهت تجلیل از خادمان مردم در جریان سیل لرستان ترتیب دادند اما، بجز خبرنگار زحمتکش صدا و سیما، احدی از خبرنگاران لرستانی در این مراسم حضور نداشت.

خبرنگاران لرستانی نخستین اخبار سیل را منتشر کردند

وی، ادامه داد: چه کسی نخستین خبر را از پلدختر و معمولان مخابره کرد ؟!، تخریب سیل از خرم آباد تا دورود، از کوهدشت تا سپیددشت و دلفان و محور خرم آباد به بروجرد و بالعکس، چگنی، بخش شاهیوند و روستا به روستای پلدختر و معمولان را کدام خبرنگاران پوشش دادند تا درد مردم به گوش جهانیان برسد و خیل کمک ها به لرستان ارسال شود ؟!. آیا جز خبرنگاران لرستانی به عنوان منبع اصلی خبر، احد دیگری حضور داشت ؟!.

خبرنگاران لرستانی محتاج تجلیل نیستند، توقع دارند

ساکی، تاکید کرد: خبرنگاران در انتظار تجلیل و تکریم از سوی مدیران نیستند اما، ذات آدمی به این تکریمات و تجلیلات تمایل دارد و مادامی که می بینند نقش آنها نادیده گرفته شده و از مدیری که در مواقع بحران مسوولیت دارد تقدیر می شود آن زمان مکدر احوال می شوند، لذا ای کاش پیش از آنکه از خدمات مدیران تقدیر می شد، نقش روزنامه نگاران و خبرنگاران نیز لحاظ می گشت تا موجبات تکدر خاطر این قشر زحمتکش و پیشرو فراهم نشود.

کتاب سیل لرستان بدون اظهار نظر خبرنگاران لرستانی منتشر شد

این خبرنگار لرستانی، افزود: منتشر شدن کتاب سیل لرستان بدون هم اندیشی با صاحبان رسانه که نخستین مشاهدات را با مردم دنیا در میان گذاشته اند چه معنا و مفهومی دارد ؟!.

وی، خاطرنشان کرد: از نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب و از استاندار محترم لرستان به عنوان نماینده رئیس جمهور اسلامی ایران انتظار می رود تا پیش‌قدم شده تا سایر مدیران نیز نقش رسانه های استان را در این واقعه و مصیبت بزرگ ببینند.

مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان، اضافه کرد: حقیقتاً انجام کار و فعالیت رسانه ای در لرستان سخت شده و خبرنگاران از شرایط موجود گله‌مند هستند، بارها مراتب گلایه مندی خبرنگاران را به عرض مسوولین رسانده ایم اما تغییری در شرایط پدیدار نشده و در بر روی پاشنه پیشین می چرخد.

ای کاش نماینده رهبری و رئیس جمهور، از خبرنگاران لرستانی دلجویی کنند

امین ساکی، گفت: امیدوارم حضرت آیت الله میرعمادی به عنوان عالی ترین مقام معنوی لرستان که همواره همراه و حامی رسانه ها بوده اند و صد البته استاندار محترم لرستان جناب آقای دکتر سید موسی خادمی با تدبیر خود این گلایه مندی را رفع کنند چراکه خبرنگاران پیش از همه، دل و جان به طغیان سیلاب زدند و همچنان پای رفع مشکلات مردم هستند، علی ایحال تلاش شبانه روزی این خادمان کشور بود که ترجمان بنی آدم اعضای یکدیگرند مردم شریف ایران اسلامی در لرستان شد.

پاسخی بگذارید