در روز عاشورای حسینی صورت گرفت؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: 11:54 :: 2019/09/11
پاکسازی شهر خرم آباد با حضور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، محیط‌بانان و سمن های زیست محیطی لرستان در روز عاشورا، اقدام به جمع آوری زباله های پلاستیکی رها شده در شهر خرم آباد کردند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور در روز تاسوعا و عاشورای حسینی، با حضور در استان لرستان، به همراه مدیرکل و محیط‌بانان اداره کل حفاظت محیط زیست این استان، اقدام به جمع آوری زباله های رها شده کردند.

در این اقدام که مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و جمعی از محیط‌بانان این اداره نیز حضور داشتند، زباله های پلاستیکی رها شده مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح شهر خرم آباد جمع آوری و امحاء شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست

سرهنگ محبت خانی در آئین گل مالی مردم خرم آباد شرکت کرد

این در حالی است که فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز با شرکت در آئین گل مالی عزاداران حسینی لرستان، به یاد حضرت امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا، به عزاداری پرداخت.

شرکت در مراسم عزاداری عزاداران حسینی خرم آباد در جایگاه خیابان انقلاب، جایگاه ولایت و جایگاه میدان حضرت امام خمینی (ره) نیز از جمله برنامه های فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در مرکز استان لرستان بود.

در همین رابطه سرهنگ محبت خانی به شاپورخواست، گفت: رسم لرها در ایام محرم پیش از آنکه شنیدنی باشد، دیدنی است، مخصوصاً اینکه انسان خود را به گِل و گلاب آغشته کند، بی شک عزاداری در چنین حال و هوایی راضی کننده‌تر است.

رهاسازی زباله در سطح شهرها، زیبنده فرهنگ ما نیست

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، افزود: متاسفانه رهاسازی زباله های پلاستیکی در سطح شهرها آن هم در مناسبت های مذهبی همچون تاسوعا و عاشورای حسینی، زیبنده شان و فرهنگ ایرانی اسلامی ما نیست، لذا تقاضای من از مردم این است تا در این خصوص، همراه و همیار سازمان حفاظت محیط زیست باشند.

وی، ادامه داد: خوشبختانه با تدابیر مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست لرستان، در روز تاسوعا و عاشورای حسینی و پس از پایان مراسمات، در معیت محیط‌بانان  این اداره کل اقدام به جمع آوری زباله های رها شده کردیم که جا دارد از همت بلند این عزیزان تقدیر و تشکر کنم.

جمشید محبت خانی

آیندگان، ما را قضاوت خواهند کرد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: امیدوارم با اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ سازی مناسب در خصوص عدم رها سازی زباله، به ویژه زباله های پلاستیکی در زیست بوم ایران، شاهد کشوری سرسبزتر باشیم چراکه وراث و آیندگان، اقدامات امروز ما را قضاوت خواهند کرد، پس باید مراقب باشیم تا قضاوت آیندگان، قضاوتی مثبت باشد.

پاسخی بگذارید