مدیرکل حوزه استاندار لرستان در گفت و گو با شاپورخواست:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۸:۵۶ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
پرونده درمانی امیر ۲۰ ساله با جدیت پیگیری می شود

مدیرکل حوزه استاندار لرستان به خبرنگار شاپورخواست، گفت: پرونده درمانی جوان خرم آبادی که از بیماری پروانه ای رنج می برد، با جدیت پیگیری خواهد شد.

سید محمد موحدپور مدیرکل حوزه استاندار لرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری شاپورخواست، از پیگیری پرونده پزشکی «امیر ۲۰ ساله» جوان خرم آبادی که از بیماری پروانه ای رنج می برد، خبر داد.

مدیرکل حوزه استاندار لرستان، گفت: پس از اطلاع از موضوع و درخواست مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان، پیگیری پرونده پزشکی این جوان خرم آبادی در دستور کار قرار گرفت تا صبح فردا، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی، افزود: بیماری امیر یک بیماری نادر است و تردیدی نیست که او و خانواده اش بجز رنج بیماری، با مشکلات عدیده ای روبرو هستند، لذا استاندار محترم دستور رسیدگی ویژه صادر کردند تا مشکل این شهروند خرم آبادی مرتفع گردد.

موحدپور، تاکید کرد: صبح فردا، مشکلات امیر با ریاست دانشگاه علوم پزشکی مطرح خواهد شد تا اقدامات لازم درمانی صورت گیرد و امیدواریم خداوند متعال، این جوان لرستانی را مورد رحمت خود قرار داده و لباس عافیت بر وجود او بپوشاند.

گفتنی است امیر ۲۰ ساله اهل خرم آباد لرستان، سالها است که از بیماری پروانه ای «E.B» رنج می برد.

بیماری پروانه ای چیست ؟

بیماری پروانه ای در پوست و غشای مخاطی تاول ‌های خون‌ریزی دهنده دردناکی ایجاد می‌کند. این بیماری ناشی از یک جهش ژنتیکی در کراتین یا کلاژن است. در نتیجهٔ این بیماری، پوست به شدت شکننده شده و با کوچکترین خراشی لایه‌ لایه شده و کنده می‌شود. پوست افراد مبتلا E.B، فاقد بست‌های چسبنده کلاژنی بوده و کوچکترین فشار و مالشی منجر به ساییده شدن این دو لایه و ایجاد تاول و زخم‌های دردناک می‌شود. این در حالی است که درد مبتلایان به این بیماری با درد شدیدترین سوختگی‌ها برابر است.

انتهای پیام/

گلناز کمالوند

پاسخی بگذارید