دقایقی پیش؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۴:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
نشست منطقه ۷ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور در خرم‌آباد برگزار شد

دقایقی پیش، نشست منطقه 7 باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور در سالن جلسات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، نشست منطقه ۷ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور به میزبانی خرم‌آباد و در سالن جلسات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست تخصصی که با حضور دکتر خرازیان مقدم مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست، دکتر دهقانی رئیس جهاد دانشگاهی، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و دانشجویان حامی محیط زیست استان‌های لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و کردستان در خرم‌آباد برگزار شد، فتحی بیرانوند در سخنانی، ضمن خیر مقدم به دانشجویان مدعو، به بیان چالش‌ها و فرصت‌های زیست محیطی پرداخت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: خشکیدگی جنگل‌ها، وجود ریزگردها و مخاطرات پیش روی تنوع زیستی حیات وحش از جمله مشکلات محیط زیست است.

حل مشکلات زیست محیطی ایران نیازمند عزم ملی است

وی، افزود: از یک سو مسائل زیست محیطی مرز جغرافیایی ندارند و ازسوی دیگر حفاظت محیط زیست به تنهایی قادر به رفع مشکلات نیست که در این خصوص عزم ملی و منطقه‌ای مردم، فرهیختگان، اصحاب رسانه، دانشگاهیان و تشکل‌های زیست محیطی را می‌طلبد.

فرهنگ سازی یکی از راهکارهای مبارزه با مشکلات زیست محیطی است

مهرداد فتحی بیرانوند، گفت: محیط زیست متعلق به همه است و باید در این خصوص فرهنگ‌سازی بیشتری صورت پذیرد تا آنجا که هر انسان به تنهایی حامی و حافظ محیط زیست باشد.

مهرداد فتحی بیرانوند

نشست منطقه ۷ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست یک ظرفیت بالفعل است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان برگزاری نشست منطقه ۷ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور در لرستان را یک ظرفیت بالفعل دانست و افزود: اگر حراست از محیط زندگی به یک فرهنگ عمومی مبدل شود، بی‌شک شاهد رشد و توسعه همه جانبه در این حوزه خواهیم بود و نگرانی‌های جهانی و اقلیمی و منطقه‌ای در این خصوص به حداقل ممکن خواهد رسید.

گفتنی است، نشست تخصصی منطقه ۷ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، با حضور نمایندگان ۵ استان کشور در خرم‌آباد برگزار شد.

انتهای پیام/

گلناز کمالوند

پاسخی بگذارید