عصر امروز؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۲:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های لرستان با آیت الله میرعمادی دیدار کردند

عصر امروز، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های لرستان، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش شاپورخواست؛ عصر امروز و هم‌زمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار، سالروز ولادت حضرت ابالفضل العباس(ع) و روز جانباز و سالروز ولادت امام زین‌العابدین(ع)، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های لرستان، با آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در این دیدار عیدانه که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، ابتدا امین ساکی مدیرعامل خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان، سید احمد موسوی «رئیس هیات مدیره»، آفرین پنهانی «نائب رئیس»، رضا محمدمیرزایی «خزانه‌دار»، علی قدرت نجفی «دبیر و سخنگو»، حمید مریدی و حسینعلی حسینی را به عنوان اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و علی حسینی و فاطمه نعمت‌پور را به عنوان بازرسین این خانه معرفی کرد.

امین ساکی مدیرعامل خانه مطبوعات

در ادامه، هر یک از حاضرین، در سخنانی جداگانه، مسائل و مشکلات اصحاب رسانه لرستان را با نماینده ولی فقیه در استان در میان گذاشتند.

خانه مطبوعات

هیات رئیسه خانه مطبوعات، مشکلات اصحاب رسانه لرستان را برشمردند

بررسی و رفع مشکلات معیشتی اصحاب رسانه استان، ایجاد شرایط لازم جهت حفظ شان خبرنگاران، پیگیری مسائل حقوقی و قضایی روزنامه‌نگاران، حمایت از رسانه‌های بومی، پیگیری مطالبات معوق رسانه‌نگاران از دستگاه‌های اجرایی استان، طرح مسائل صنفی و حرفه‌ای اهالی مطبوعات لرستان در جلسات شورای فرهنگ عمومی و … ، از جمله مسائلی بود که هیات رئیسه خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان به آن اشاره کردند.

سید احمد میرعمادی

آیت الله سید احمد میرعمادی نیز در این دیدار، ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، زاد روز حضرت ابالفضل العباس(ع) و روز جانباز و سالروز ولادت امام زین‌العابدین(ع) را به مدیرعامل و هیات مدیره خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان تبریک گفت.

حرمت، حرّیت و حمایت، لازمه خبرنگاری است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، از حرمت، حرّیت و حمایت به عنوان ۳ نقشه راه جهت خبرنگاران نام برد و افزود: خبرنگاران به دلیل حرمتی که خدای متعال برای قلم قائل شده است و به جهت روشنگری اجتماعی‌شان، از حرمت بالایی برخوردار هستند.

امام جمعه خرم‌آباد، ادامه داد: حرمت خبرنگار با ارزشی که او برای قلم خود قائل است سنجیده می‌شود. لذا لازم است خبرنگاران، قداست قلم را محترم شمارند تا حرمت این سرمایه‌های ارزشمند از سوی جامعه حفظ شود.

خانه مطبوعات، زبان گویای رسانه‌های لرستان است

وی، تصریح کرد: خانه مطبوعات، زبان گویای رسانه‌های لرستان است. لذا اعضای منتخب باید مطالبات قانونی و به‌حق اهالی مطبوعات و خبرگزاری‌های استان را به خوبی و با قوت پیگیری کنند.

خبرنگاران آموزش دیده، صاحب نظران فردای جامعه هستند

آیت الله میرعمادی، تاکید کرد: خانه مطبوعات استان باید خبرنگاران را با اندیشه‌های متفاوت و افکار گوناگون در کنار یکدیگر حفظ کند و در بحث آموزش به گونه‌ای عمل کند که ما شاهد پرورش خبرنگارانی توانمند باشیم. خبرنگاران جوانی که در آینده صاحب نظر و صاحب رای باشند.

قلم فروشان، خبرنگار نیستند، خبرنگار نما هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان، افزود: متاسفانه بعضاً شنیده می‌شود که برخی قلم خود را معامله می‌کنند و قداست و حرمت قلم را می شکنند، البته اینگونه افراد نه خبرنگار، بلکه خبرنگار نما هستند.

ساماندهی خبرنگاران لرستان در دستور کار قرار گیرد

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه، خطاب به اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات لرستان، گفت: شما باید خبرنگاران استان را بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی کنید. لکن اگر این اقدام صورت پذیرد، حرمت خبرنگاران واقعی حفظ خواهد شد.

دیدار اعضای خانه مطبوعات لرستان با نماینده ولی فقیه

شخصیت خبرنگار در حرّیت اوست

میرعمادی در تشریح مبحث حرّریت خبرنگاران، تصریح کرد: شخصیت خبرنگاران در حریت آنان است و مهم‌ترین مسئله در حریت خبرنگاران، انصاف است. خبرنگار باید عملکردی منصفانه داشته باشد، نقد منصفانه را با تمجید منصفانه همراه کند، نگاه صنفی و حزبی را از خبر دور کند که اگر چنین نباشد از حرّیت فاصله گرفته است.

خبرنگاران لرستان، استقلال خود را حفظ کنند

وی، ادامه داد: «حُـبّ ٌ الشَّـیءِ یُعـمـی و یُـصِـمّ»، یعنی علاقه به چیزی، انسان را کور و کر می‌کند و قدرت درک واقعیت را از او می‌گیرد. وقتی روزنامه نگار حزبی و گروهی عمل کند نه بدی حزب و گروه خود را می‌بیند و نه خوبی طرف مقابل را. لذا پیشنهاد من به خبرنگاران استان این است تا استقلال خود را حفظ کرده و حرفه‌ای عمل کنند و قلم بزنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان، حمایت از خبرنگاران را لازم و ضروری برشمرد و افزود: خبرنگاری که در منظر افکار عمومی فعالیت می‌کند، باید مورد حمایت مادی و معنوی جامعه قرار گیرد چراکه همواره به دنبال نقش آفرینی برای اعتلای جامعه است.

خبرنگاری هم‌تراز با معلمی است

آیت الله میرعمادی در فرازی از سخنان خود، شغل خبرنگاری را هم‌تراز با شغل معلمی دانست و تاکید کرد: معلم جمعی از دانش آموزان را روشنگری می‌کند و خبرنگار آحاد جامعه را، لذا مردم، مدیران و مسوولان جامعه نیز باید قدردان زحمات و خدمات این قشر ارزشمند، روشنگر و تاثیرگذار باشند.

از حقوق اصحاب رسانه لرستان حمایت می‌کنم

امام جمعه خرم آباد، افزود: حمایت حقوقی و قضایی از خبرنگاران نیز یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. لذا بنده در این مهم، همواره حامی خبرنگاران واقعی بوده‌ام و از این پس نیز از حقوق اصحاب رسانه لرستان حمایت قاطع خواهم کرد.

خبرنگاران صادقانه بنویسند

میرعمادی، تصریح کرد: اگرچه حمایت از خبرنگاران امری لازم و ضروری است اما خبرنگاران نیز باید صادقانه بنویسند و تحلیل کنند تا راه حمایت باز باشد. قلم هم می‌تواند نوش باشد و هم نیش. خبرنگار اگر از روی صداقت قلم بزند، نوش است و اگر خدای نکرده قلم را به سمت دروغ بچرخاند، نیش است تا آنجا که خداوند متعال برای چنین اقدامی فرموده: «وَیل‌ٌ لِکُل‌ِّ هُمَزَةٍ لُمَزَةٍ»، یعنی وای بر هر‌ عیب‌ کننده‌ ‌در‌ خفیه‌ و طعنه‌ زننده ‌در‌ مواجهه‌.

رسانه‌ها، امانت‌دار باشند

نماینده ولی فقیه در لرستان، در ادامه با اشاره به اهمیت نقش امانت‌داری در رفتار خبرنگاران، گفت: رسانه‌ها باید امانت‌دار مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند. خیانت در امانت، بالاترین خیانت‌ها است. لذا رسانه‌ها باید از خیانت به افکار عمومی، منافع ملی، انقلاب اسلامی، خون شهدا، ولایت و رهبری، پرهیز کنند.

خانه مطبوعات، مشکلات خبرنگاران را در شورای فرهنگ عمومی مطرح کند

آیت الله سید احمد میرعمادی در پایان سخنان خود، ضمن تبریک مجدد به منتخبین خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان، افزود: انشاالله در اولین جلسه پیش‌روی شورای فرهنگ عمومی استان، از خانه مطبوعات لرستان دعوت خواهیم کرد نقطه نظرات اهالی رسانه را مطرح کنند تا در خصوص رفع مشکلات و اجرای پیشنهادات سازنده، اقدامات لازم صورت گیرد.

گفتنی است در پایان این دیدار، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و بازرسین خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان لرستان، نماز مغرب و عشاء را به امامت آیت الله میرعمادی اقامه کردند.

پاسخی بگذارید