نجم‌الدین کرم‌الهی نوشت:
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۸:۳۴ :: ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
۱۴ خرداد؛ وداع با امام خمینی، بیعت با امام خامنه‌ای

نجم‌الدین کرم‌الهی نویسنده و فعال سیاسی کشور در یادداشتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، از امام خوبی‌ها، و رهبری امام خامنه‌ای نوشت.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، نجم‌الدین کرم‌الهی نویسنده و فعال سیاسی کشور در یادداشتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، نوشت: امام خمینی بزرگمردی که باغبان دل تکیده ما بود و نهال پژمرده سرنوشت ما در باغستان خزان زده،… وجودمان از شهد شیرین سخنان و زمزم کلمات حکیمانه او طراوات یافت و جوانه های امید دردلمان شکفت و شکوفه های زندگی مان از حرارت نگاه او به ثمر نشست.

امیر قافله ای که برق امید در دلهامان تاباند و به حیاتمان جهت داد و به مرگمان معنی و انگیزه متعالی و هدف مقدس بخشید.

سقای عشقی که از طرفه سبوی محبتش، قدحی از می ناب در کام تشنه جانمان ریخت و به نقطه عطف راز هستی رهنمون شد و آشنا و بیگانه را سرمست از صهبای عشق خود نمود و شطی از عشق پاک در میلیون ها دل مستعد و واله و شیدا جاری ساخت.

عارف سالکی که کلماتش تفسیر روشن آیه آیه صداقت و حقیقت بود! و چون از دل بر می آمد، لاجرم بر دل ها می نشست و روح های تشنه را سیراب می کرد.

امام خمینی، بیدار مرد نستوهی که با بیان و بنان و با اندیشه و قلم، عنصری ستم ستیز و مدافع حق و عدل بود. بر اهریمن باطل و دیو بیداد و نفاق و اشباح جمود و تحجر می تاخت تا پیرایه بی ربط از رخ دین بزداید و چهره جذاب حقیقت بنمایاند.

همو که دوستدار مردم بود از آن روی که «العالمیادمهم» و «الناس عیال الله» دمی نیاسود و آرام نگرفت تا افسردگان مایوس دربند و مظلومین و محرومین بی پناه و پژمرده، از دم گرم انفاس قدسی او بشکفند و زجر کشیدگان و دردمندان درمانده، لختی بیاسایند.

سجاده نشینی که به همسایگی خورشید مفتخر بود، می خواست آفتاب عدالت به تساوی به تمام پنجره ها بتابد و آسمان خوشبختی، سهم تمامی عاشقان و جستجوگران سعادت و کمال گردد و زمین، جولانگاه خوبان و شاکران باشد و باغ زندگی انسان ها تا ابد با طراوت و بهاری بماند.

بزرگمردی که با او تولدی دوباره یافتیم و شکفتن آغاز کردیم و با نسیم روح نواز کلامش و بارش زلال رهنمود هایش بالنده شدیم و با هدایت ها و پیام های پیاپی و حیات بخش اش رشد یافتیم.

والاانسانی که به حقیقت، قامت سترگ ایثار بود و آبشار نور و چشمه جوشان حکمت و عرفان ناب! سرحلقه عارفان بود و سرمستان جام وصال را امیر! سردار یگانه ای که افتخارش این بود که خود یک بسیجی است! روح خدا بود و قافله سالار کاروان نور. ساقی شاهدی که جان شهیدان بود و تجسم ارزش ها و اسلام ناب او با انقلابش الگویی به آزادگان و حق جویان عالم، بویژه جهان اسلام تحویل داد که خواب و آرامش را از چشم و دل قدرت های زورگوی عالم ربود و جزیره ثبات سیاسی سیاست بازان بین المللی را بر هم زد و جهان صامت و ساکت را به شور و ولوله واداشت و کشورهای مظلوم زیر سلطه را آبستن حوادث سرنوشت ساز نمود.

آری! کلید موفقیت او این بود که: هیچ گاه به نتیجه نمی اندیشید! بلکه عمل به تکلیف برای او از هر چیز مهمتر بود و سعی می کرد همواره به وظیفه شرعی و اخلاقی و انسانی خود عمل کرده باشد.

او به روشنی دریافته بود که: والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا، و با همه وجود باور داشت که: ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم، ان ینصرکم الله فلاغالب لکم.

آری: خمینی عزیز ما، پس از سال ها تبعید و تحمل آلام و رنج ها آمدنش نهال عشق و امید و ایمان را در دل و جان ما و دل های تمامی تشنگان حقیقت ناب و جویندگان رهایی و رستگاری، سرسبز و شکوفا ساخت و به ثمر نشاند و کوچ عاشقانه اش سرشک غم و اندوه از دیدگانمان جاری ساخت و تا واپسین دم حیات، قلبهامان را در غم فقدان و اندوه فراقش خواهدگداخت.

خمینی عزیز، در ترسیم و توصیف شخصیت والای تو چه بنویسم؟ بشکنم این قلم و پاره کنم این دفتر نتوان شرح کنم جلوه والای تو را. سلام علیه یوم ولد و یوم عاش سعیدا و یوم ارتحل و یوم یبعث حیا.

باری، خدای را‌ سپاس که بعد از رحلت تو ای امام، سکان انقلاب‌ بدست خلف صالحت و شاگرد ارشد مکتبت حضرت امام خامنه ای افتاد و با هدایتها و عبور کشتی باعظمت انقلاب از طوفان ها و حوادث سهمگین امروز نظام اسلامی بر تارک جهان میدرخشد و ایران اسلامی ملجآ و پناهگاه ستمدیدگان جهان است.

والحمدلله رب العالمین / نجم‌الدین کرم‌الهی (ربّانی) / خرداد ۹۹

نجم الدین ربانی رئیس سازمان اموال تملیکی استان قم شد

پاسخی بگذارید