مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۱:۵۹ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
لایروبی رودخانه و احداث دیوار حائل در پل ماسور آغاز شده است

رضا بردبار، گفت: عملیات لایروبی رودخانه و احداث دیوار حائل در منطقه پل ماسور خرم آباد آغاز شده است.

به گزارش شاپورخواست به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های لرستان، رضا بردبار، گفت: عملیات لایروبی رودخانه و احداث دیوار حائل در منطقه ماسور خرم آباد از روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه ۹۸ آغاز شده است.

وی، تصریح کرد: سیل لرستان موجب طغیان رودخانه خرم آباد و ورود خساراتی به زیرساخت های شهری و منازل و واحدهای تجاری مردم شد چراکه توپوگرافی منطقه مستعد طغیان رودخانه ها و پخش مقادیر قابل توجهی از رسوبات در بستر آنها است.

بردبار، افزود: رسوب گذاری‌های مکرر طی سالیان گذشته، به‌ویژه سیل فروردین ماه ۹۸ باعث شده تا رودخانه خرم آباد بخش قابل توجهی از ظرفیت خود را از دست بدهد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های لرستان، تاکید کرد: یکی از مناطقی که به طور مکرر در سیلاب‌ها دچار آسیب فراوان می شود منطقه پل ماسور است، لذا تسهیل در مدیریت بحران و ارائه خدمات اضطراری در هنگام وقوع سیل به عنوان یک رخداد طبیعی تکرار شونده و قرار گرفتن فرودگاه خرم آباد در این منطقه، اهمیت آن را دو چندان کرده است.

فعالیت عوامل همیاری شهرداری های لرستان شبانه روزی است

رضا بردبار، ادامه داد: با توجه به تکمیل ظرفیت بخش جنوبی بستر رودخانه خرم آباد در منطقه پل ماسور، این شرایط می تواند در صورت بارش های آتی موجب وقوع سیل شده و خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، لذا در این راستا، سازمان همیاری شهرداری های لرستان به صورت شبانه روزی در حال لایروبی رودخانه و احداث دیوار حائل در منطقه سیل خیز پل ماسور است.

همیاری شهرداری های لرستان

لایروبی رودخانه خرم آباد در منطقه پل ماسور نقش مهمی در کنترل سیلاب دارد

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های لرستان، گفت: نظر به پیش بینی های سازمان هواشناسی در خصوص بارش های بیش از نرمال شهر در سال آبی جاری، لایروبی رودخانه خرم آباد نقش مهمی در کنترل سیل، کاهش خسارات احتمالی سیلاب، حفظ زیرساخت های شهری و بهبود زندگی ساکنان حاشیه رودخانه و کلیه شهروندان خرم آبادی خواهد داشت.

پاسخی بگذارید