در گفت‌وگو با شاپورخواست مطرح شد؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۷:۳۰ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
آخرین اعلام نظر مدیرکل میراث فرهنگی در مورد تخریب پل بهداری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در گفت‌وگو با شاپورخواست، از آخرین تصمیم اتخاذ شده در خصوص پرونده تخریب پل بهداری توسط عوامل شهرداری خرم آباد سخن گفت.

سید امین قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شاپورخواست، اظهار داشت: متاسفانه شب گذشته گزارشی مبنی بر عملیات تخریب پل بهداری خرم آباد توسط عوامل شهرداری دریافت شد که بلافاصله به همراه عوامل یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان به محل عزیمت کردیم.

وی، تصریح کرد: متاسفانه در لحظه حضور، شاهد شکسته شدن و تخریب ۲ قوس از مجموع ۳ قوس پل بهداری خرم آباد بودیم که بلافاصله از ادامه فعالیت عوامل شهرداری جلوگیری به عمل آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان، ادامه داد: با توجه به اینکه پل بهداری خرم آباد در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، لذا هرگونه عملیات عمرانی باید با مجوز اداره کل میراث فرهنگی لرستان صورت می گرفت که متاسفانه این مهم صورت نگرفته و شهرداری خرم آباد خودسرانه اقدام به تخریب آن نموده است.

وی، تاکید کرد: پل بهداری خرم آباد مربوط به دوره پهلوی است و از ارزش تاریخی برخوردار است لذا این اقدام شهرداری خرم آباد خلاف مقررات وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گرفته است.

از تخریب پل بهداری خرم آباد جلوگیری شده است

سید امین قاسمی، افزود: در همین راستا، با هماهنگی دستگاه قضایی، از ادامه فعالیت شهرداری و تخریب کامل پل بهداری خرم آباد جلوگیری شده و پرونده قضایی در این خصوص تشکیل شده تا موضوع از طریق مجاری قانونی بررسی و تعیین تکلیف شود.

تخریب پل بهداری توسط شهرداری خرم آباد جرم است

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان، گفت: تخریب آثار تاریخی به‌ویژه آثاری همچون پل بهداری خرم آباد که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند جرم است و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت، لذا اداره کل میراث فرهنگی لرستان به قانون تمکین کرده و موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب از طریق دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (۱)