دقایقی پیش؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۶:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ضاربین علی اصغر اناری «فرزند بانی پل اناری خرم آباد» دستگیر شدند

پلیس لرستان در یک عملیات ضربتی، ضاربین علی اصغر اناری «فرزند مرحوم ابوالقاسم، بانی پل اناری خرم آباد» که روز گذشته با ضربات متعدد چاقو مجروح شده بود را دستگیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، پلیس لرستان ضاربین علی اصغر اناری «فرزند بانی پل اناری خرم آباد» را دستگیر کرد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته، علی اصغر اناری از مبارزین دوران پیش از انقلاب و فرزند مرحوم ابوالقاسم «بانی و سازنده پل اناری خرم آباد» متوجه ایجاد مزاحمت ۳ جوان خرم آبادی برای یک بانو می شود، لذا بلافاصله به موضوع ورود کرده و به جوانان متعرض تذکر می دهد.

پس از رهایی دختر جوان، علی اصغر اناری راه منزل در پیش می گیرد اما، ۳ جوان متعرض، در محدوده خیابان سرچشمه، این پیرمرد خرم آبادی را با ضربات چاقو مجروح می کنند.

مردم حاضر در محل بلافاصله با عوامل پلیس ۱۱۰ تماس می گیرند اما، ضاربین محل را ترک کرده و متواری می شوند تا پرونده وارد دور تازه ای از پیگیری ها شود.

با تماس های مردمی، عوامل پلیس و اورژانس ۱۱۵ در محل حادثه حاضر می شوند و پیرمرد خرم آبادی را به بیمارستان شهدای عشایر منتقل می کنند.

مجروحیت و کبودی در ناحیه صورت، جرح بازوی دست چپ، آرنج دست چپ، مجروحیت از ناحیه سینه و پای راست، ماحصل تعرض این ۳ جوان به این پیرمرد خوش نام لرستانی است.

دقایقی پس از حادثه، با پیگیری اصحاب رسانه و در ادامه‌ی دستور محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با تدبیر سردار مهدیان نسب فرمانده انتظامی لرستان، سرهنگ احمدیان معاون اطلاعات فرماندهی انتظامی استان، دستور دادستان خرم آباد اخذ، و متهمین توسط عوامل پلیس خرم آباد دستگیر شدند.

دستگیر شدگان روانه زندان شدند

این در حالی است که با دستور سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد، متهمین دقایقی پس از دستگیری و اقرار به جرم صورت گرفته، روانه زندان شدند.

علی اصغر اناری و خاندانش، در توسعه خرم آباد نقش داشته و دارند

گفتنی است علی اصغر اناری، فرزند مرحوم ابوالقاسم اناری است که در دهه ۴۰ خورشیدی، با هزینه شخصی، اقدام به ساخت نخستین غسالخانه خرم آباد و پلی بر بستر رودخانه این شهر کرد که بعدها «پل اناری» نام گرفت. اگرچه در فروردین ماه ۹۸ و در جریان وقوع سیل لرستان پل اناری خرم آباد پس از ۵۰ سال تخریب شد اما، مردم لرستان به‌ویژه مردم خرم آباد، همواره رحمت خداوندی را نثار مرحوم اناری و فرزندانش کرده و می کنند.

تحریریه شاپورخواست، اقدام پدرانه علی اصغر اناری را ارج نهاده، و از کلیه دست اندرکاران بازداشت و دستگیری ۳ جوان بزهکار، تقدیر و تشکر می کند.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (۳)

 1. بابک

  باید با اینها برخورد قاطع بشه تا دیگر توان تعرض به کسی رو نداشته باشند

  • محمدرضا

   متاسفانه چندروزدیگه چندریش سفید وبزرگ طایفه پیش میافتن واسه رضایت گرفتن وحتی معتمدان محلی هم دست بکارشده تا این افراد را ازمجازات کارشون نجات بدن اینجا وظیفه قوه قضاییه اس که ازحق الناس وجنبه ی اجتماعی این جرم گذشت نکرده وبشدت مقابل اینگونه رفتارهای ناپسند وناامن کننده ی جامعه بایستند. ضمن تشکر وقدردانی ازنیروی انتظامی درخصوص سرعت عملشونوقاطعیتی که بخرج دادن ایکاش درخصوص شهروندان عادی واونایی که سرشناس نیستن هم اینگونه سریع وقاطع ورودکنند.

 2. علی

  امیدوارم دستگاه قضایی اونهارو مجازات کنه تا درس عبرتی باشند برای دیگران.
  آخه حمله به یک پیره مرد اونهم به خاطر هیچ وپوچ………..