مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۷:۵۱ :: ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
امکان سرریز سیلاب به شهرها و روستاهای پلدختر وجود ندارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، گفت: مردم نگران بارش ها نباشند چراکه امکان سرریز سیلاب از بستر رودخانه به داخل شهر های پلدختر و معمولان و روستاهای تابعه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، رضا میرزایی، گفت: امکان سرریز سیلاب از بستر رودخانه به داخل شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای تابعه وجود ندارد، لذا هرگونه گمانه زنی، غیرکارشناسی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، ادامه داد: برای به دست آوردن شدت و پراکنش بارش‌ها، ما از آمار و اطلاعات موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو استفاده کرده و سیلاب ها را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی در خصوص احتمال سیلابی شدن رودخانه های لرستان طی روزهای آتی، تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی و موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، با تداوم بارش‌ها، بارشی به مدت ۶ ساعت و به میزان ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر در نوار شمال به جنوب لرستان محتمل است که پیش‌بینی می‌شود آبدهی رودخانه های استان افزایش یابد.

سرریز سیلاب، غیرممکن است

میرزایی، افزود: آبدهی رودخانه کشکان در حال حاضر معادل ۴۵ متر مکعب در ثانیه است ولی با تداوم بارش‌ها طی امروز یکشنبه، افزایش آبدهی رودخانه کشکان تا ۲۳۶ مترمکعب در ثانیه نیز محتمل است، لذا امکان سرریز سیلاب از بستر رودخانه کشکان به داخل شهر پلدختر و معمولان و روستاهای مسیر وجود ندارد.

سامان دهندگان رودخانه های لرستان مراقب باشند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، گفت: البته پیمانکارانی که در بستر رودخانه کشکان در حال احداث دیوار حفاظتی و ساماندهی رودخانه هستند لازم است در بامداد روز دوشنبه و با افزایش آبدهی رودخانه کشکان تجهیزات خود را از بستر رودخانه خارج نموده تا خسارتی به آنها وارد نشود.

سیل پلدختر منتفی است

پاسخی بگذارید