مدیران مرتبط پاسخ دهند؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۶:۴۱ :: ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
چرا برخی پروژه‌های پیشگیری از سیل‌ در لرستان کیفیت ندارند ؟!

روز گذشته، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از عدم کیفیت برخی پروژه های پیشگیرانه در برابر سیل استان انتقاد کرد، این در حالی است که حسن پور به طور مشخص نگفته که این پروژه های مربوط به کدام دستگاه اجرایی است و در کدام شهرها در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سمانه حسن پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان روز گذشته در اظهار نظری، از عدم کیفیت برخی پروژه های پیشگیرانه در برابر سیل استان انتقاد کرد، این در حالی است که حسن پور به طور مشخص نگفته که این پروژه های مربوط به کدام دستگاه اجرایی است و در کدام شهرها در حال اجرا است.

اگرچه سیل لرستان در فروردین ماه ۹۸ سیلی ویرانگر بود اما، اقدامات صورت گرفته تاکنون نتوانسته رضایت خاطر سیل زدگان را فراهم آورد. از سوی دیگر، افکار عمومی نیز در انتظار اقدامات پیشگیرانه دستگاه های متولی برای مقابله با خطرات احتمالی سیلاب های زمستان امسال هستند.

حال اگر اقدامات صورت گرفته، بازدارندگی لازم را نداشته باشند و باز هم شاهد بروز آبگرفتگی های خانمان برانداز در شهرهای مختلف باشیم، بی شک حجم نارضایتی ها بالا خواهد رفت و هیچگونه توضیحی از هیچ مدیر دستگاه اجرایی پذیرفتنی نیست لذا، مدیران ارشد استان نباید به گزارشات دریافتی بسنده کنند و لازم است تا کمیته های نظارتی تشکیل و به منظور بازدید از پروژه های بازدارنده در حال اجرا، به محل های مورد نظر گسیل دارند تا پیش از وقوع هر رخداد ناخوشایندی، گزارشات را ارائه، تا اقدامات تامینی لازم به عمل آید.

پروژه های بی کیفیت پیشگیری از سیل = خطر

اینکه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، برخی پروژه های در دست اجرا را بی کیفیت اعلام می کند، زنگ خطری است برای شرایط بارندگی این روزها و روزهای زمستانی پیش رو، آنجا که از آسمان باران و برف ببارد و رودخانه ها با طغیان خود، وحشت را در شهرها و روستاها جاری کنند. بی تردید آن زمان هرگونه اما و اگر و توجیه پذیرفته نیست و هرگونه برخورد اداری و قضایی نیز جبران مافات نخواهد کرد.

چرا دستگاه های متولی خودافشایی نکرده اند ؟!

از سوی دیگر، جای تعجب است که چرا دستگاه های متولی، عدم کیفیت طرح های در حال اجرا را خوداعترافی نکرده و اعلام نکرده اند ؟!. آیا عواقب اینگونه پنهان کاری‌ها، قابل جبران است ؟!.

رسانه ها، دوست مسوولین متعهد و دشمن مسوولین بی تعهد و بی تخصص هستند

باری، شاپورخواست امیدوار است تا سید موسی خادمی استاندار لرستان، از امروز هشدارهای لازم را به مسوولین دستگاه های متولی گوشزد کرده و حجت را بر آنان تمام کند و بداند که اصحاب رسانه استان، چشمان بینای جامعه و یاری‌گر مسوولینی هستند که دل در گرو توسعه لرستان دارند و مدیران بی تعهد، تنبل و غیرمتخصص را وادار به پاسخگویی در مقابل مردم و قانون خواهند کرد.

پاسخی بگذارید