شاپورخواست گزارش می دهد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۴:۲۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد پاسخگو باشد

یک شهروند خرم آبادی به شاپورخواست گفت که کادر مدیریتی بیمارستان آموزشی و درمانی شهدای عشایر، ارائه برخی خدمات را در ساعت 1 بامداد متوقف می کند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، دکتر عباس آزادی رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد باید پاسخگو باشد که چرا برخی خدمات بهداشتی و درمانی در این بیمارستان دولتی از ساعت ۱ بامداد متوقف می شود.

یک شهروند خرم آبادی به شاپورخواست، گفت: ساعت ۱ بامداد امروز شنبه ۲۷ مهر ماه ۹۸ فرزند تب‌دار و بیمار خود را به بیمارستان آموزشی و درمانی شهدای عشایر خرم آباد منتقل کردم. ابتدا وارد اورژاش شدم اما متصدی واحد تریاژ گفت که باید به درمانگاه ورودی بیمارستان مراجعه شود.

وی، ادامه داد: به درمانگاه مراجعه کردیم اما واحد پذیرش تعطیل بود و فردی که به عنوان ویزیتور انجام وظیفه می کرد گفت که باید به پذیرش بیمارستان مراجعه شود. پس دوباره به اورژانس بازگشتیم اما در کمال تعجب واحد پذیرش نیز بسته بود که با راهنمایی متصدی تریاژ متوجه شدیم که کمی آنسوتر از سرویس بهداشتی اورژانس، واحدی برای پذیرش اورژانس درنظر گرفته شده است.

دست نوشته‌‌ای نازیبا بر روی یک کاغذ سفید نشان می داد که اینجا واحد پذیرش اورژانس است. یک دختر جوان با روپوش سرمه ای و یک بانو با روپوش سفید در واحد به اصطلاح پذیرش مستقر بودند. یکی از آنها پس از صدور قبض، تذکر داد که باید برای استفاده از خدمات درمانگاه به پذیرش همان واحد مراجعه شود. از او خواستم تا مبلغ خدمات را از کارت بانکی من برداشت کند تا مبادا مدیون شده باشم و خواستم تا موضوع را فوراً با سوپروایزر در میان بگذارم اما، یکی از بانوان حاضر گفت که سوپروایزر در ساختمان پایینی مستقر است. پس از دیدار با سوپروایزر گذشتم تا فرصت را از دست نداده باشم و بلافاصله کودک ۷ ساله خود را که از درد و تب رنج می برد به درمانگاه رساندم که یک بانوی پزشک جوان، فرزند مرا ویزیت کرد.

چرا خدمات داروخانه بیمارستان شهدای عشایر پاره وقت است ؟!

خیلی طول نکشید و پس از ۵ دقیقه معاینه سرپایی !، درمانگاه را ترک کردیم. برای تهیه دارو دوباره به طبقه بالای اورژانس بازگشتم، درب داروخانه بسته و چراغ ها خاموش بود. از جوانی با روپوش سفید و عینکی بر چشم که خود را دستیار پزشک اورژانس معرفی کرد علت را جویا شدم، گفت داروخانه شب ها بسته است !!!. به پذیرش رفتم و پرسیدم، آنها نیز تایید کردند که از ۱ بامداد تا سپیده دم، داروخانه بیمارستان شهدای عشایر تعطیل است.

به خارج بیمارستان رفتم و از داروخانه شبانه روزی همان منطقه داروها را تهیه کردم. ۲ آمپول نیز در پلاستیک سفید رنگ دریافتی خودنمایی می کرد. اینبار برای تزریق به بیمارستان عشایر بازنگشتم چراکه پیش بینی می کردم وقتی دارو نیست، پس تزریقات هم باید خسبیده باشد، پس راه بیمارستان شفا را در پیش گرفتم.

در بیمارستان شفا، جوانی با ظاهری آراسته پاسخگو شد و پس از تزریق ۲ آمپول، در پاسخ به حسن اعتمادش، از او خواستم مهلت دهد تا هزینه را پرداخت کنم. مرا به ۵ متر آنسوتر راهنمایی کرد، واحد پذیرش بود، پس با پرداخت مبلغ، تشکری کردم و روانه منزل شدم.

حال سوال از دکتر عباس آزادی رئیس بیمارستان شهدای عشایر این است که چرا یک مجموعه دولتی که هم آموزشی و هم درمانی است، باید از ارائه خدمات سر باز زند ؟!.

بر اساس کدام دستورالعمل وزارتی یا استانی داروخانه بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد از یک بامداد ارائه خدمات را متوقف می کند ؟!.

با عاملان تعطیلی شبانه داروخانه بیمارستان شهدای عشایر برخورد شود

چه کسی یا کسانی چنین دستوری را صادر کرده اند، و اگر متصدیان داروخانه خودسرانه اقدام به تعطیلی نموده و می نمایند، چه تدبیری برای برخورد با آنان اندیشیده شده است ؟!.

دکتر آزادی باید پاسخگوی افکار عمومی باشد که چرا مردم باید بسیاری طی طریق کنند تا هزینه ها را در ساختمانی پرداخت، و خدمات را در ساختمان دیگر دریافت کنند ؟!.

معاون درمان دانشگاه به نحوه خدمات در بیمارستان شهدای عشایر ورود کند

از سوی دیگر، از دکتر پزشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان انتظار می رود به موضوع ورود کرده و با مسببین این اقدام و اقدامات مشابه در بیمارستان شهدای عشایر و سایر مراکز درمانی سطح استان، برخورد اداری و قانونی کند.

موضوع، تا حصول نتیجه پیگیری می شود

شاپورخواست، این موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب و اصلاح مراتب تخلفات یا سهل انگاری های بوجود آمده و برخورد با عامل یا عاملین آن که خواسته یا ناخواسته با جان مراجعین بازی می کنند پیگیری کرده و در صورت عدم شفاف سازی، موضوع را از طریق مراجع نظارتی و دستگاه محترم قضایی پیگیری خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (۱)