خسرو عزیزی:
گروه: اقتصادی
تاریخ: 15:16 :: 2019/10/03
۵ باغ مثمر در دانشگاه لرستان ایجاد شد

رئیس دانشگاه لرستان از ایجاد 5 باغ مثمر در محیط این دانشگاه و در زمینی به مساحت 16 هکتار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، گفت: ۵ باغ مثمر در این مجموعه علمی و دانشگاهی ایجاد شد.

رئیس دانشگاه لرستان، تصریح کرد: این ۵ باغ مثمر با توجه به شرایط اقلیمی استان و در ۱۶ هکتار از اراضی دانشگاه لرستان ایجاد شده است.

وی، ادامه داد: پسته، انگور، زیتون، بادام و گل محمدی، از جمله محصولاتی است که از این باغات و مزارع برداشت خواهد شد که امیدواریم این تصمیم مدیریتی در مسیر توسعه فضای سبز دانشگاه، توجه به محیط زیست و توسعه تحقیقات و پژوهش‌های علمی و کاربردی دانشجویان تاثیرگذار باشد.

عزیزی، افزود: یکی از اقدامات مهمی که در این طرح صورت گرفته، نحوه آبیاری باغات است چراکه کارشناسان ما با بهره گیری از شیوه های نوین، علاوه بر استفاده از آبیاری قطره ای، تدابیری اندیشیده اند تا ضمن صرفه جویی در مصرف آب، در میزان و حجم محصولات نیز تاثیرگذار باشند.

این ۵ باغ مثمر برای دانشگاه لرستان درآمدزایی نیز خواهند کرد

رئیس دانشگاه لرستان، تاکید کرد: این اقدام در کوتاه مدت و دراز مدت نتیجه مثبت خود را نمایان خواهد کرد و تردید نداریم که در آینده و با توسعه این ۵ باغ مثمر و باغات و اراضی دیگر، دانشگاه به درآمدزایی نیز خواهد رسید.

خسرو عزیزی، گفت: ظرفیت تولید و تقویت اقتصاد درون زا در بخش کشاورزی لرستان دور از ذهن نیست چراکه این استان ظرفیت کاشت و برداشت انواع محصولات کشاورزی و باغی را دارد، لذا باید از همه ظرفیت‌ها به طور علمی و عملی استفاده کرد.

پاسخی بگذارید