طی نامه ای؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۰:۲۵ :: ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
وزارت کشور به موضوع سرپرست شهرداری خرم آباد ورود کرد + مدرک

معاونت هماهنگی وزارت کشور در نامه‌ای خطاب به استاندار لرستان، شبهات به‌وجود آمده در انتصاب سرپرست شهرداری خرم آباد را رفع کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، وزارت کشور به موضوع سرپرست شهرداری خرم آباد ورود کرد تا شبهات مطروحه در این خصوص برطرف شود.

بر اساس این گزارش، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور در نامه ای خطاب به استاندار لرستان، به موضوع تعیین تکلیف سرپرست شهرداری خرم آباد ورود کرده و آورده است:

جناب آقای دکتر خادمی؛ استاندار محترم لرستان، سلام علیکم؛ با احترام، با عنایت به نامه شماره ۱۱۰۴ مورخ ۹۸/۶/۲۷ شورای اسلامی شهر خرم آباد راجع به انتخاب سرپرست شهرداری توسط شورای اسلامی شهر خرم آباد اعلام می دارد، انتخاب سرپرست شهرداری صرفاً از صلاحیت‌های خاص شورای اسلامی شهرها می باشد و رسیدگی به صلاحیت یا عدم صلاحیت سرپرست، خارج از وظیفه کمیته انطباق و فرمانداری میباشد.

این در حالی است که ماه گذشته و پس از بازداشت شهردار خرم آباد، اعضای شورای شهر به اتفاق آرا، رضا بردبار را به عنوان سرپرست این مجموعه شهری انتخاب کردند اما، پس از ۲۵ روز، محمد شریفی مقدم به عنوان سرپرست شهرداری خرم آباد انتخاب شد.

ساعاتی پس از انتخاب محمد شریفی مقدم اما، اسد عبدالهی فرماندار خرم آباد این انتخاب را مغایر قانون دانست و اعلام کرد که حکم سرپرستی رضا بردبار قانونی است و او باید همچنان سکان هدایت شهرداری را در دست داشته باشد.

اگرچه با انتشار نامه معاون هماهنگی وزیر کشور آشکار است که فرماندار مرکز استان در اعلام نظر خود شتابزده عمل کرده اما، باید ماند و دید رضا بردبار همچنان بر کرسی شهرداری خرم آباد تکیه خواهد زد یا محمد شریفی مقدم کلیددار عمارت خیابان ۱۷ شهریور خواهد شد.

نامه معاون هماهنگی وزیر کشور سرپرست شهرداری خرم آباد
انتخاب محمد شریفی مقدم به عنوان شهردار خرم آباد وجاهت قانونی ندارد

پاسخی بگذارید