رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده لرستان:
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۲:۲۶ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
بیش از ۵۰۰ تسهیلات بلاعوض معیشتی به صاحبان واحدهای تجاری مناطق سیل زده لرستان پرداخت شد

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده لرستان به ایرنا، گفت: ۵۷۴ واحد تجاری سیلزده این استان کمک هزینه بلاعوض معیشتی و هفت واحد نیز بلاعوض احداث دریافت کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست به نقل از ایرنا، رضا خواجه‌ای، گفت: در مجموع یک هزار و ۸۰۰ واحد تجاری لرستان متحمل خسارات سیل شده‌اند که از این تعداد ۱۷۰ واحد احداثی و مابقی نیازمند تعمیر هستند.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به خسارت ۳۱ هزار واحد مسکونی، تاکنون ۱۴ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده در این راستا تکمیل و احراز هویت شده که کار اجرایی آنها با پرداخت تسهیلات در حال انجام است.

وی اظهار داشت: ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات ساخت و ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به این واحدها که پروانه‌های لازم را از شهرداری بگیرند پرداخت می‌شود که اکنون این تسهیلات از محل اعتبار واحدهای تعمیری در حال پرداخت است.

تاکنون به هشت هزار و ۳۶۲ واحد کمک‌های بلاعوض به میزان ۳۴۰ میلیارد ریال در لرستان پرداخت شده که سه هزار و ۴۸۶ مورد مربوط به کمک‌های بلاعوض معیشتی، یکهزار و هشت فقره بلاعوض جاری، سه هزار و ۷۳۲ بلاعوض تعمیری و ۱۳۶ مورد مربوط به کمک‌های بلاعوض احداثی بوده است.

تسهیلات بلاعوض معیشتی واحدهای صنفی اعلام شد

همچنین میزان تسهیلات و کمک های بلاعوض واحدهای صنفی به ترتیب ۱۰ تا ۲۰ و ۳ تا ۵ میلیون تومان اعلام شده است.

برای واحدهای صنفی احداثی نیز ۵ میلیون تومان بلاعوض و ۱۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات با توجه به متراژ مغازه پرداخت می شود.

تسهیلات سرمایه ای برای اجناس و موجودی واحدهای صنفی نیز از ۱۵ تا ۴۵ میلیون تومان است که براورد خسارت برعهده کمیته ای متشکل از فرمانداری، صنعت، معدن تجارت و بنیاد مسکن است.

گفتنی است، سیل لرستان ۱۰ هزار میلیارد تومان به این استان خسارت زده است.

پاسخی بگذارید