معاون عمرانی استاندار لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 8:33 :: 1398/03/06
هفت هزار نیروی ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل های لرستان آماده اند

معاون عمرانی استاندار لرستان از آمادگی 7 هزار نیروی ارتشی و سپاهی برای اطفای حریق جنگل های لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، احمد مرادپور گفت: در تعامل به عمل آمده، 7 هزار نیروی آموزش دیده ارتش و سپاه آمادگی لازم جهت اطفای حریق جنگل های لرستان را دارند.

معاون عمرانی استانداری لرستان، گفت: فرمانده لشکر 84 خرم آباد و فرمانده سپاه حضرت اباالفضل (ع) لرستان اعلام کردند که نیروهای آموزش دیده ارتش و سپاه، آماده مقابله با هرگونه آتش سوزی در جنگل های لرستان هستند.

وی، عامل انسانی را یکی از مهم ترین عامل های آتش سوزی جنگل ها دانست و تصریح کرد: متاسفانه بعضا به دلیل اختلافات اداره کل منابع طبیعی و کشاورزان، برخی دست به آتش سوزی مراتع و جنگل ها می زنند که اقدامی ناپسند و مردود است.

پوشش جنگلی 4 شهرستان استان لرستان در شرایط خیلی بحرانی قرار دارد

مرادپور، تشریح کرد: جنگل های 4 شهرستان استان لرستان بیش از سایر پوشش های جنگلی در معرض آتش سوزی هستند که لازم است اقدامات تامینی لازم در خصوص جلوگیری از هرگونه آتش سوزی به عمل آید.

معاون عمرانی استاندار لرستان، ادامه داد: پوشش جنگلی شهرستان های خرم آباد، پلدختر، کوهدشت و چگنی در وضعیت خیلی بحرانی قرار دارند و شهرستان های سلسله، دلفان و شهر رومشکان نیز در شرایط بحرانی قرار گرفته اند.

راه آهن لرستان باید اقدام عملی انجام دهد

احمد مرادپور، افزود: برخی گزارش ها حکایت از بی توجهی اداره کل راه آهن لرستان در مهار خطوط ریلی نزدیک به مراتع و وقوع آتش سوزی در آن محدوده به دلیل پراکنده شدن جرقه تولیدی واگن های قطار دارد که لازم است تا مدیرکل راه آهن، در این مورد مهم چاره جویی کند.

جنگل های زاگرس، بخشی از دارایی مردم لرستان است

معاون استاندار لرستان، گفت: به هر حال جنگل های زاگرس دارایی مهم مردم لرستان است و حفاظت از آن یک وظیفه همگانی است که امیدوارم در حفظ، نگهداری و توسعه این پوشش ارزشمند، کوشا باشیم.

پاسخی بگذارید