رئیس قوه قضائیه:
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۶:۴۶ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
سامانه اموال مدیران کشور فعال شد

رئیس قوه قضائیه از فعال شدن سامانه اموال مدیران و مسوولان کشور خبر داد و گفت: کسانی که به هر نحو گزارشی درباره زد و بندها، حیف و میل بیت‌المال، تخلف و تعدی به حقوق مردم دارند، آن را به دستگاه‌های مسوول اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، گفت: سامانه اموال مدیران کشور فعال شد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه سامانه اموال مدیران مسوولان فعال شده است، افزود: کسانی که به هر نحو، گزارشی درباره زد و بندها، حیف و میل بیت‌المال، تخلف و تعدی به حقوق مردم دارند، باید آن را به دستگاه‌های مسوول اعلام کنند و دستگاه‌ها نیز باید به قید فوریت بررسی و اقدام کنند.

بی عملی و اتهام بی سند به روند مبارزه با فساد ضربه می زند

رئیس دستگاه قضا، ادامه داد: هم بی عملی و هم انگشت اتهام بی سند به سمت کسی گرفتن، هر دو به روند مبارزه با فساد ضربه می‌زند. نباید کسانی خواسته یا ناخواسته امری غیر مستند را در فضای مجازی یا حقیقی به کسی نسبت دهند. اگر سندی وجود دارد باید به دستگاه قضایی ارائه شود زیرا اتهام زنی در فضای حقیقی و مجازی، موجب سلب امنیت روانی و اخلاقی از جامعه می‌شود و باید این موضوع به دقت کنترل شود.

آیت الله رئیسی، تاکید کرد: دستگاه قضایی به هیچ عنوان ظلم به هیچکس را روا نمی‌داند. ما معتقدیم در عین قاطعیت باید عادلانه و بر اساس آنچه که منطبق با حق و عدل است برخورد کنیم زیرا به اعتقاد ما چنین برخوردی است که می‌تواند امیدها را در جامعه افزون کند.

سامانه اموال مدیران فعال شده است

رئیسی همچنین به کسانی که به هر دلیل دچار هوای نفس شده و با اخذ رشوه و پورسانت، ارتکاب اختلاس یا کسب درآمد از محلی که مشروع نبوده است به بیت‌المال دست اندازی کرده‌اند، توصیه اکید کرد که پیش از ورود قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده آنان، خودشان این اموال را به مردم بازگردانند. علی اایحال سامانه اموال مدیران کشور فعال شده که امیدواریم بازدارنده باشد.

قوه قضائیه از فعالان اقتصادی حمایت می کند

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی همچنین خود را موظف می‌داند که برای امیدآفرینی و برخورد با عناصر فاسد از همه خدمتگزاران عرصه اقتصاد، کارآفرینان، سرمایه گذاران و مدیرانی که با جسارت، خلاقیت و شجاعت، اجازه نمی‌دهند خللی در زندگی مردم ایجاد شود، حمایت جدی کند.

پاسخی بگذارید