شاپورخواست گزارش می‌دهد:
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۷:۲۳ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
نتایج آزمایش‌های کاوش غار کلدر خرم‌آباد در بی‌خبری میراث فرهنگی لرستان مشخص شده است

در حالی که مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از عدم دریافت نتایج آزمایش‌های مرحله سوم کاوش غار کلدر خرم‌آباد سخن می‌گوید، اما شواهد نشان می‌دهد که نتیجه این آزمایشات، خرداد ماه 99 ارائه شده است.

به گزارش شاپورخواست، مدیرکل میراث فرهنگی لرستان در حالی از عدم دریافت نتایج آزمایش‌های مرحله سوم کاوش غار کلدر خرم‌آباد سخن می‌گوید که شواهد به دست آمده نشان می‌دهد نتیجه این آزمایشات، خرداد ماه ۹۹ ارائه شده است.

بر اساس این گزارش، وب‌سایت اداره کل میراث فرهنگی لرستان در تاریخ ۸ تیر ماه ۹۹ به نقل از سید امین قاسمی مدیرکل این مجموعه نوشت: «نتایج آزمایش های مرحله سوم کاوش غار تاریخی کلدر خرم آباد هنوز دریافت نشده است.»، حال آنکه پس از بررسی‌های صورت گرفته و گفت‌وگو با دکتر بهروز بازگیر سرپرست تیم کاوش غار کلدر روشن گردید که نتیجه آزمایشات مورد بحث پیش‌تر مشخص شده است.

این در حالی است که قاسمی در وب‌سایت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، تاکید کرده: «سومین مرحله ‌عملیات کاوش های باستان شناسی این غار توسط یک هئیت حرفه ای و تخصصی باستان شناسی، اشیا و نمونه هایی از لایه های تاریخی این غار در آزمایشگاه های تخصصی خارج از کشور مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت اما هنوز خروجی و نتیجه این تحقیقات به دست ما نرسیده است.».

در بی‌خبری میراث فرهنگی لرستان، نتایج آزمایش‌های کاوش غار کلدر خرم‌آباد مشخص شده است

تحریریه شاپورخواست در ادامه، نتایج آزمایش‌های کاوش غار کلدر خرم‌آباد (مرحله سوم) و تخمین قدمت « ۶۱۲۰ ± ۶۳۰۴۴ سال» را جهت اطلاع مدیرکل میراث فرهنگی لرستان منتشر می‌کند، باشد که موجبات تنویر افکار ایشان را فراهم آورد.

نتایج آزمایش‌های کاوش غار کلدر خرم‌آباد (مرحله سوم را در لینک زیر ببینید:

Kaldar cave flint

ضمناً پیشنهاد می‌شود با توجه به تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیرکل میراث فرهنگی لرستان دستور تغییر لوگو وب‌سایت مجموعه تحت مدیریت خود را صادر کند تا حداقل، عموم مردم و علاقه‌مندان با تغییر در ساختار این مجموعه آشنا شوند.

بیشتر بخوانید:

خانه تاریخی شعبان‌زاده خرم‌آباد، صددرصد تخریب شد + فیلم

پاسخی بگذارید