فرماندار خرم‌آباد در گفت‌وگو با ایرنا:
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۴:۰۹ :: ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
بازگشایی مدارس خرم‌آباد، روز ۲۷ اردیبهشت انجام نخواهد شد

فرماندار خرم‌آباد، گفت: با توجه به اعلام شرایط قرمز کرونا مدارس و آموزشگاه‌های این شهرستان ۲۷ اردیبهشت بازگشایی نخواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست به نقل از ایرنا، فرماندار خرم آباد، گفت: بازگشایی مدارس خرم‌آباد، روز ۲۷ اردیبهشت انجام نخواهد شد.

جعفر طولابی، تصریح کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، مقرر شد مدارس در ۲۷ اردیبهشت بازگشایی و برای دانش آموزان رفع اشکال شود اما، به دلیل شرایط ویژه کرونا در شهرستان، بازگشایی مدارس خرم‌آباد تا پایان ماه مبارک رمضان انجام نخواهد شد.

وی، افزود: پس از ماه مبارک با توجه به شرایط روز در خصوص بازگشایی مدارس خرم‌آباد تصمیم گیری خواهد شد.

طولابی، ادامه داد: ستاد استانی مقابله با کرونا اختیاراتی به فرمانداران واگذار کرده تا متناسب با شرایط تصمیم گیری کنند و بر همین اساس فردا چهارشنبه با برگزاری شورای اداری شهرستان تصمیم گیری نهایی در خصوص محدودیت های جدید اعمال و اعلام می شود.

وی با تاکید بر تشدید نظارت بر فعالیت اصناف افزود: ارباب رجوع ادارات و بانک ها بدون تجهیزات بهداشتی ماسک و دستکش حق ورود ندارند و در غیراینصورت از مراجعه انها به دستگاهها ممانعت خواهد شد.

فرماندار خرم آباد، گفت: همچنین خدمات حضوری ادارات باید به حداقل برسد، کارکنان ملزم به رعایت نکات بهداشتی شوند و زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و گندزدایی داخل و پیرامون ادارات با جدیت رصد می شود.

وی، ادامه داد: ورود به اماکن اقامتی، تاریخی، گردشگری، پارک ها و بوستانها و برگزاری مراسم ترحیم، تشییع و عروسی همچنان ممنوع است و آرامستان ها باید توسط شهرداری کنترل شوند.

طولابی تاکید کرد: در شب قدر تنها مکان عمومی برای برگزاری مراسم مصلی الغدیر خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی است و برگزاری مراسم در پادگان امام حسین (ع) مشروط به تصمیم سپاه است.

فرماندار خرم آباد در خصوص احتمال اعمال محدودیت در ورودی های خرم آباد نیز بیان کرد: این شهر نقطه مرزی با استان های همجوار ندارد و بنابر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شده شهرهایی که در کنار استان های همسایه هستند به تشخیص فرمانداران در این راستا تصمیم گیری کنند.

بازگشایی مدارس خرم‌آباد، روز ۲۷ اردیبهشت انجام نخواهد شد

بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا شهرستان، بازگشایی مدارس خرم‌آباد، روز ۲۷ اردیبهشت انجام نخواهد شد.

پاسخی بگذارید