امین ساکی:
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۸:۳۹ :: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
میراث فرهنگی، شرایط حضور خبرنگاران در بناهای تاریخی خسارت دیده لرستان را فراهم کند

یک فعال رسانه‌ای کشور از مدیرکل میراث فرهنگی لرستان خواست تا شرایط حضور خبرنگاران جهت تهیه گزارش میدانی از حجم خسارات وارده به قلعه فلک الافلاک و خانه تاریخی آخوندابو را فراهم کند.

به گزارش شاپورخواست، امین ساکی فعال رسانه‌ای کشور، از مدیرکل میراث فرهنگی خواست، تا شرایط حضور خبرنگاران جهت تهیه گزارش از بناهای تاریخی خسارت دیده لرستان را فراهم کند.

وی، تصریح کرد: موضوع تخریب ۲ کنگره قلعه فلک الافلاک، و بخشی از دیواره و سقف خانه آخوندابو خرم آباد در جریان زلزله ظهر امروز لرستان، می‌تواند زمینه خساراتی غیرقابل جبران‌تر را فراهم آورد، لذا لازم است که میراث فرهنگی، شرایط حضور خبرنگاران در بناهای تاریخی خسارت دیده لرستان را فراهم آورد تا به همه اما و اگرها در خصوص حجم خسارات مادی و معنوی وارده پایان داده شود.

مدیرعامل سابق خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان، تاکید کرد: تقاضای دیگر من و برخی فعالان رسانه‌ای لرستان، حضور مدیرکل میراث فرهنگی در یک نشست خبری با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی است، تا موضوع تخریب بخشی از این دو بنای تاریخی و سایر بناهای خسارت دیده احتمالی، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد.

این فعال رسانه‌ای، ادامه داد: بی‌شک، خسارات وارده فعلی می‌توانند زمینه‌ساز خسارات جبران ناپذیر در آینده نزدیک یا دور شود، لذا امیدواریم که دستگاه متولی و دستگاه‌های نظارتی استان، نسبت به این موضوع حساسیت به خرج دهند.

گزارش خبرنگاران از بناهای تاریخی خسارت دیده لرستان، تاثیرگذار است

ساکی، گفت: تهیه گزارش میدانی از حجم خسارات وارده، از یک سو می‌تواند مستندی جهت جذب اعتبارات ملی برای بازسازی این اماکن تاریخی باشد، و از سوی دیگر، امنیت روانی جامعه را کنترل کند چرا که مردم لرستان نسبت به مواریث تاریخی و فرهنگی استان به‌ویژه قلعه فلک الافلاک حساس هستند، علی ایحال امیدواریم که اداره کل میراث فرهنگی استان، زمینه حضور خبرنگاران و عکاسان خبری در بناهای خسارت دیده را فراهم آورد.

بیشتر بخوانید:

۲ کنگره قلعه فلک الافلاک تخریب شد/ دادگستری لرستان ورود کند
بخشی از خانه آخوندابو خرم آباد تخریب شد

پاسخی بگذارید