خبر فوری؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۲:۱۴ :: ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
کاظم خاوازی با ۱۹۶ رای وزیر جهاد کشاورزی شد

با رای اعتماد 196 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، در پایان بررسی صلاحیت کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی و پس از سخنان نمایندگان موافق و مخالف، نمایندگان با تصدی وی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، از مجموع ۲۱۰ نماینده حاضر در جلسه علنی امروز مجلس، ۱۹۶ نماینده به کاظم خاوازی رای موافق دادند، ۱۵ نفر رای مخالف و ۴ نفر نیز رای ممتنع دادند تا وی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی رای اعتماد بگیرد.

این در حالی است که اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری امروز از برنامه های خاوازی در مجلس دفاع کرد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، کیست ؟

«کاظم خاوازی» متولد ۱۳۴۷، دارای دکتری تخصصی کشاورزی گرایش خاک‌شناسی از دانشگاه تربیت مدرس و معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی است.

از سوابق اجرایی وی می‌توان به معاون ترویج سازمان و سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، رییس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور و رییس بخش تحقیقات بیولوژی خاک اشاره کرد.

خاوازی عضویت مدعو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مجری طرح ملی نظام نوین ترویج کشاورزی کشور، راه اندازی مرکز ثبت و کنترل کیفی مواد کودی در کشور، مجری برنامه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش‌بنیان و انتقال یافته‌های تحقیقاتی به عرصه را نیز در کارنامه مدیریتی و اجرایی خود دارد.

وی در سال  ۱۳۹۲ هم به عنوان خاک‌شناس ممتاز از سوی انجمن علوم خاک ایران به نمایندگی جامعه خاکشناسان کشور، انتخاب شده است.

گفتنی است، رییس جمهوری در چهارم آذرماه ۱۳۹۸ پس از قبول استعفای «محمود حجتی» وزیر پیشین جهاد کشاورزی، در حکمی «عباس کشاورز» – معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی را به عنوان سرپرست «وزارت جهاد کشاورزی» منصوب کرد.

استعفای محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پذیرفته شد

پاسخی بگذارید