شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱:۲۰ :: ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
مصوبات مهم جلسه امشب ستاد مقابله با کرونا در لرستان چه بود ؟

دقایقی پیش، استاندار لرستان در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت: حمل و نقل عمومی از 23 فروردین، فعالیت خود را از سر می‌گیرند اما، تردد خودروهای شخصی بر اساس مصوبات پیشین، همچنان ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سید موسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد مقابله با کرونا در لرستان، گفت: پروژه‌های عمرانی استان از هفته آینده آغاز به‌کار می‌کنند.

خادمی ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی، دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود، لذا ستاد مقابله با کرونا در لرستان نیز همین مصوبه را لازم الاجرا می‌داند.

وی با بیان اینکه از ۲۳ فروردین، اصناف با ریسک پایین فعالیت‌های خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌کنند، افزود: اصناف با ریسک بالا مانند مراکز ورزشی یا استخرها و… همچنان تعطیل هستند.

استاندار لرستان به شیوه فعالیت ادارات اشاره کرد و گفت: بر خلاف وضعیت فعلی که ادارات با ظرفیت یک سوم فعال هستند از ۲۳ فروردین با ظرفیت دو سوم به کار خود ادامه خواهند داد و یک سوم از مرخصی و دورکاری استفاده می‌کنند.

خادمی با بیان اینکه همچنین از این تاریخ به بعد حمل و نقل درون شهری و برون شهری محدودیتی ندارد، تصریح کرد: همچنان تردد ماشین‌های شخصی بین استان‌ها ممنوع است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در لرستان بر لزوم کنترل بیشتر بیماران مبتلا به کرونا در برخی از شهرهای استان اشاره کرد و گفت: به منظور جلوگیری از ورود این افراد به دیگر مناطق استان از روش‌های مختلف فرهنگی و ظرفیت بخشداری‌ها، دهیارها، نیروهای بسیج، روحانیون و… استفاده شود.

زباله‌گردها در لرستان ساماندهی شوند

او با بیان اینکه زباله‌گردها در سطح شهرهای استان باید ساماندهی شوند، افزود: این موضوع در کمیته امنیت، اجتماعی استانداری مطرح و تصمیمات لازم به منظور جمع‌آوری این افراد اتخاذ خواهد شد.

سید موسی خادمی بر لزوم ادامه جلوگیری از برگزاری اجتماعات، مراسم ترحیم عروسی و جشن‌ها تاکید کرد و گفت: فرمانداران به منظور اجرای این طرح از ظرفیت ائمه جمعه، روحانیون، شوراها و دهیاری‌ها استفاده کنند.

استاندار لرستان با تشکر از اقدامات سازمان صمت به منظور تامین ماسک مورد نیاز استان، بیان کرد: هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم، همچنین این سازمان برای تامین دستکش مورد نیاز لرستان نیز باید اقداماتی انجام دهد.

سازمان صمت در جلسه بعدی ستاد مقابله با کرونا در لرستان گزارش دهد

وی ادامه داد: در جلسه بعدی ستاد مقابله با کرونا در لرستان، سازمان صمت گزارش کاملی از اقدامات تولید و تامین ماسک و دستکش ارائه خواهد داد که امیدواریم بازار این اقلام در استان پایدار شود.

استاندار لرستان همچنین از ایجاد ستاد مشارکت‌های مردمی در استان خبر داد و گفت: این ستاد به منظور ساماندهی مشارکت‌های مردمی در رابطه با کمک به دانشگاه و اقشاری که از روش‌ها و اجرای طرح‌های مقابله با بیماری کرونا آسیب دیده‌اند تشکیل شده تا علاوه بر مساعدت‌های دولت از کمک‌های مردمی نیز استفاده شود.

پاسخی بگذارید