استاندار لرستان هشدار داد:
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۴:۴۶ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
مجازات کذابان اخبار کرونایی، انفصال از خدمت تا معرفی به دادگاه

استاندار لرستان، گفت: کسانی که با خبرهای جعلی در فضای مجازی موجب سلب آرامش عمومی شوند اگر کارمند دولت باشند از خدمت منفصل خواهند شد، در غیر اینصورت، یارانه حمایتی آنان قطع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور رئیس جمهور، هیئت وزیران و استانداران سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به افرادی که با انتشار اخبار کرونایی کذب در فضای مجازی و رسانه‌ای باعث تشویش، استرس و برهم زدن آرامش مردم می‌شوند، گفت: به تعبیر رئیس جمهور محترم، این افراد یاران کرونا هستند، از این رو اگر این اشخاص از کارمندان دولت باشند در حکم اولیه انفصال از خدمت خواهند گرفت، در غیر اینصورت، یارانه و سیستم حمایتی آنها قطع خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور افراد مبتلا در جامعه مانند بمب این ویروس را گسترش می‌دهند، افزود: افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند باید امکانات قرنطینه خود را با تایید وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی فراهم کنند یا به اجبار به نقاهتگاه‌ها انتقال داده می‌شوند.

استاندار لرستان با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده و امکان قرنطینه آنان در منزل مطابق تشخیص وزارت بهداشت وجود ندارد و از رفتن به نقاهتگاه‌ها خودداری می‌کنند، می‌توان با اجبار آنها را انتقال داد.

*کذابان اخبار کرونایی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند

 وی ادامه داد: انتشار دهندگان اخبار کرونایی کذب بدانند اگر تخلف بزرگتری مرتکب شوند به دستگاه قضا معرفی خواهند شد تا با برخورد جدی‌تری روبرو شوند.

ستاد مقابله با کرونا لرستان رئیس جمهور

 سید موسی خادمی همچنین از اختصاص حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای مدیریت بیماری کرونا خبر داد و گفت: این اعتبار را در حوزه حمایت از اشخاص، بنگاه‌های اقتصادی و وزارت بهداشت و درمان درنظر گرفته‌اند که گزارش آن به طور مفصل در جلسه ارائه شد.

جزئیات تعطیلی ادارات لرستان تا ۱۵ فروردین اعلام شد

پاسخی بگذارید