مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۰:۱۰ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
ورود به مناطق حفاظت شده و تالابهای لرستان ممنوع شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، از ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده این اداره کل به منظور پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، مهرداد فتحی بیرانوند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، ورود گردشگران به تمامی مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، ادامه داد: این تصمیم به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مناطق تحت مدیریت، تفرجگاه‌های موجود در مناطق حفاظت شده و قطع زنجیره انتقال ویروس کووید ۱۹ مصوب شده که از امروز جمعه ۸ فروردین ماه ۹۹، لازم الاجرا است.

ورود به پناهگاه‌های حیات وحش، مناطق حفاظت شده و تالابهای لرستان ممنوع

وی، تاکید کرد: مردم شریف لرستان بدانند که از امروز، از ورود افراد به پناهگاه حیات وحش، تالابها و آثار طبیعی ملی سراسر استان تا اطلاع ثانوی جلوگیری خواهد شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه همه ساله با شروع فصل بهار، گردشگران و دوست‌داران طبیعت از مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان بازدید می کردند، افزود: به دلیل شرایط ویژه پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، این تصمیم اتخاذ شده که امیدواریم عموم مردم در این عزم ملی و استانی مشارکت کنند.

روز انس با طبیعت، در خانه بمانید

او، اضافه کرد: روز انس با طبیعت یکی از اقدامات پسندیده‌ای است که همه ساله در ایران اسلامی گرامیداشته شده لکن، از عموم مردم می‌خواهیم که در ۱۳ فروردین ۹۹ «سیزده بدر»، در خانه بمانند و از حضور در اماکن عمومی به‌ویژه مناطق حفاظت شده و تفرجگاه‌های لرستان خودداری کنند.

محیط‌بانان لرستان، مدافعان طبیعت هستند

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با تقدیر از کوشش شبانه روزی کادر درمانی استان، گفت: ما مدافعان طبیعت تلاش‌های این عزیزان را فراموش نکرده و در راستای کمک به آنان، آماده هرگونه همکاری هستیم.

پاسخی بگذارید