رئیس جمهور:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۳:۴۳ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
استانداران حق مسدود کردن جاده‌ها بدون دستور ستاد ملی مقابله با کرونا را ندارند

رئیس جمهور در جلسه ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور، گفت: نمایندگان عالی دولت در استانها حق ایجاد محدودیت ترافیکی جاده‌ای بدون نظر ستاد ملی مقابله با کرونا را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور من جمله استاندار لرستان، گفت: نمایندگان عالی دولت در استانها حق ایجاد محدودیت ترافیکی جاده‌ای بدون نظر ستاد ملی مقابله با کرونا را ندارند.

رئیس جمهور، تصریح کرد: هرگونه تصمیم در این خصوص باید با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا صورت پذیرد، لذا استانداران پیش از صدور هرگونه دستوری مبنی بر ایجاد محدودیت ترافیکی در جاده‌های استان متبوع، لازم است تا از ستاد ملی مقابله با کرونا کسب تکلیف کنند.

این در حالی است که علیرغم تاکید متخصصین بهداشتی و پزشکی، به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس، لازم است تا مردم در خانه بمانند اما، برخی گزارش‌ها از پیک ترافیک در جاده‌های سراسر کشور حکایت دارد.

بر اساس اعلام استانداری لرستان، تمامی هتل ها، مهمانپذیرها، اماکن تفریحی و گردشگری، بقاع متبرکه و مراکزی که مستعد شیوع ویروس کرونا با تجمع مردم است تعطیل و طبق نظر سید موسی خادمی استاندار این استان، پذیرش هرگونه میهمان نوروزی تا اطلاع ثانوی ممنوع می‌باشد.

در همین رابطه، صبح امروز ۳ مهمانپذیر در سطح استان لرستان که روز گذشته مبادرت به پذیرش میهمان نوروزی کرده بودند، به دستور مقام قضایی پلمب و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

مسدود کردن جاده‌ها و ایجاد محدودیت ترافیکی فقط با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا

گفتنی است با دستور رئیس جمهور، از این پس، استانداران مجوزی جهت مسدود کردن جاده‌ها یا ایجاد محدودیت ترافیکی در مسیرها را بدون کسب تکلیف از ستاد ملی مقابله با کرونا ندارند.

استاندار لرستان، دستور پیگیری پرونده بیمار کرونایی متوفی در بیمارستان شهدای عشایر را صادر کرد

پاسخی بگذارید