شاپورخواست گزارش می دهد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۶:۳۹ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
نقشه فرار زندانیان زندان الیگودرز به نتیجه نرسید

پس از فرار نهایتاً 22 زندانی از زندان پارسیلون خرم آباد، عصر امروز جمعی از محبوسین زندان الیگودرز قصد فرار از این ندامتگاه را داشتند که با تلاش مامورین یگان حفاظت، موفق به گریختن نشدند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، درست یک روز پس از فرار ۲۲ زندانی «با احتساب خود معرفی یک زندانی فراری» از زندان پارسیلون خرم آباد، این بار نوبت به طرح نقشه فرار زندانیان زندان الیگودرز رسید.

بر اساس این گزارش، ساعاتی پیش، زندانیان زندان الیگودرز در اقدامی، با برهم زدن نظم داخل این ندامتگاه، قصد فرار داشتند که با اقدام به‌هنگام نیروهای یگان حفاظت، این طرح نقشه برآب شد.

حمید کشکولی فرماندار الیگودرز ضمن تایید این خبر، تصریح کرد: عصر روز جمعه یکم فروردین ماه ۹۹، تعدادی از زندانیان زندان الیگودرز در اعتراضی غیرقانونی، نظم این ندامتگاه را بر هم زدند که با هوشیاری مامورین زندان، این اقدام خودسرانه کنترل شد.

وی، ادامه داد: خوشبختانه پس از کنترل اوضاع و سرشماری محبوسین، مشخص شد که هیچ یک از زندانیان زندان الیگودرز موفق به فرار نشده‌اند.

کشکولی افزود: وجود زندان الیگودرز در بافت فرسوده مرکز شهر یکی از چالش‌هایی است که باید مرتفع شود، لکن کار ساخت زندان در بیرون از محدوده شهری آغاز شده که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار الیگودرز، گفت: این شهرستان جزو شهرستان‌های امن کشور است و اقدام عصر امروز زندانیان زندان الیگودرز، موضوعی است که باید مورد بررسی قرار گیرد که در همین راستا، نیروهای امنیتی و انتظامی در حال اقدامات کارشناسی جهت یافتن علل و عوامل اصلی این رویداد هستند.

بیشتر بخوانید:
۲۳ زندانی از زندان پارسیلون خرم آباد گریخته‌اند

پاسخی بگذارید