در پی شیوع ویروس منحسوس در ایران؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۷:۵۹ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۳
هوشنگ جاوید به کرونا مبتلا شد

هوشنگ جاوید در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار شاپورخواست، ابتلای خود به کرونا را تایید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی نواحی و آئینی ایران، ابتلای خود به ویروس کرونا را تایید کرد و گفت: پزشکان اعلام کردند که ناقل ویروس هستم.

پژوهشگر موسیقی نواحی و آئینی ایران، افزود: از ۱۱ روز پیش تاکنون علائم ابتلا به کرونا در وجودم نمایان شده تا آنجا که به تشخیص کادر درمانی، در قرنطینه خانگی به سر می برم.

وی، تصریح کرد: هم‌اکنون در علی آباد کتول و در منزل بستری هستم، لذا طی این روزها، لطف مردم و مدیران فرهنگی شامل حال من شده است.

جاوید، افزود: به دلیل عوارض ناشی از دوران دفاع مقدس، ریه‌های من دچار آسیب شده و همین امر، شرایط را برایم دشوار و سخت کرده است.

کمبود امکانات بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا در علی آباد کتول مشهود است

هوشنگ جاوید، ادامه داد: متاسفانه امکانات بهداشتی و درمانی در علی آباد کتول استان گلستان پاسخگوی حجم مراجعان نیست، لذا تامین امکانات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز میسر نیست و انجام آزمایشات مرتبط با کرونا ویروس به کندی صورت می‌گیرد، علی ایحال، بنده به دلیل مشکلات ریوی، از آغاز شیوع کرونا ویروس، برخی وسایل پزشکی مورد نیاز را با هزینه شخصی تامین کردم.

چالش من در شرایط قرنطینه، کمبود اکسیژن است

وی، تصریح کرد: هم‌اکنون با کمبود اکسیژن روبرو هستم و تنها مرکز عرضه تجهیزات پزشکی علی آباد کتول نیز که اکسیژن را تامین می‌کند با شیوع کرونا به حالت نیمه تعطیل درآمده و برخی ساعات فعالیت دارد که همین امر مشکلاتی را برای من و بیمارانی که به اکسیژن نیازمند هستند ایجاد کرده است.

مدیر و طراح نخستین جشنواره نی نوازی کشور، گفت: فرزندانم را به مکانی امن و ایزوله منتقل کرده‌ام تا از هرگونه گزند ویروسی در امان باشند لکن، همسرم به ترک منزل رضایت نداده و با ایثار و فداکاری در این ۱۱ روز، دیگر بار عشق را برایم ترجمه کرده است.

هوشنگ جاوید: شرمنده همسرم هستم

هوشنگ جاوید، با بغض در گلو، ادامه داد: همسرم مسوولیت تامین مایحتاج مورد نیاز منزل و تجهیزات پزشکی و اکسیژن من را نیز بر عهده دارد، از یک سو هراس در چشمانش مشهود است و از سوی دیگر خود را مکلف به همراهی با من می‌داند، او یک انسان واقعی است و من در مقابل عظمت وجودی‌اش، جمله‌ای در دایره واژگانی‌ام ندارم که بگویم.

از مرگ هراسی ندارم

نویسنده کتاب «آشنایی با موسیقی مناطق و نواحی ایران»، افزود: من از مرگ هراسی ندارم، جان امانتی از سوی خداست، او داده و او خواهد گرفت اما، برای آینده همسر و فرزندانم نگرانم.

از پیگیری مدیران فرهنگی و هنرمندان ایران سپاسگزارم

جاوید، خاطرنشان کرد: جا دارد از همه هنرمندان، به ویژه آقایان شهیدی، طباطبایی، نوربخش، ثابت نیا، دکتر قنادیان، نصیر بیگی، و مهربانی سازمان بسیج هنرمندان که طی این چند روز بنده را مورد لطف و مرحمت خود قرار دادند تقدیر و تشکر کنم.

تحریریه شاپورخواست برای هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی نواحی و آئینی ایران، آرزوی شفای عاجل و طول عمر با عزت دارد.

پاسخی بگذارید