محمد شریفی مقدم:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۷:۲۳ :: ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
ضدعفونی شهر همچنان در دستور کار شهرداری خرم آباد است

شهردار خرم آباد گفت: مواد استفده شده جهت ضدعفونی معابر، اماکن و سایل عمومی شهری، مورد تایید کارشناسان بهداشت است و برای انسان خطرناک نیست.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، محمد شریفی مقدم گفت: ضدعفونی و گندزدایی شهر همچنان در دستور کار شهرداری خرم آباد است.

وی ادامه داد: عوامل سازمان حمل نقل بار و مسافر شهرداری روزانه از ساعت ۹ صبح اقدام به گندزدایی وسایل حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس‌ و تاکسی‌های درون شهری و برون شهری و ترمینال برون استانی و پایانه ها می کنند.

شهردار خرم آباد، افزود: این در حالی است که تیم‌هایی نیز به صورت روزانه به ادارات متقاضی و اماکن عمومی و فضاهای شهری نیز اعزام می شوند تا نسبت به ایمن سازی آنها اقدام کنند.

او، تاکید کرد: شهرداری خرم آباد در آخرین اقدامات خود، علاوه بر پایانه ها و خودروهای عمومی، ساختمان و ماشی آلات اداره کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای، ساختمان شواری نگهبان، سرپرستی بانک ملی، سرپرستی بانک سپه، اطراف بیمارستان ها و برخی از معابر مهم را نیز ضدعفونی و گندزدایی کرده است که در این خصوص از همکارانم تقدیر و تشکر می‌کنم.

شریفی مقدم تصریح کرد: مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در عملیات شهرداری خرم آباد، هالامید و مواد مشابه آن است که تا ۲۴ ساعت بر روی سطوح باقیمانده و خاصیت ویروس کشی خود را حفظ می کند.

شهردار خرم آباد اضافه کرد: هزینه تهیه این مواد ضدعفونی کننده از محل هزینه های جاری شهرداری تامین شده و این عملیات با وجود هزینه های زیاد، به منظور حفاظت از سلامت عموم شهروندان خرم آبادی هرگز متوقف نخواهد شد.

تدفین فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا بر عهده عوامل آرامستان شهرداری خرم آباد است

وی، افزود: در بحث تدفین فوتی‌های ناشی از کرونا در خرم آباد، نقش اصلی بر عهده عوامل آرامستان است، که تهیه لباسهای ایزوله استاندارد نیز به نوبه خود هزینه بر بوده و دشوار است.

شهردار خرم آباد، گفت: یکی از اقدامات موثر شهرداری خرم آباد که رضایت بسیاری از شهروندان را به دنبال داشت، ضدعفونی مستمر مخازن زباله پس از شستشوی آنان بود که جا دارد از خدمات همکارانم در این حوزه نیز تقدیر و تشکر کنم.

بیشتر بخوانید:

پاسخی بگذارید