غلامرضا آقامیرزایی در گفت‌وگو با شاپورخواست:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۰:۵۰ :: ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
خسارات سیلاب اسفند ماه در لرستان تاکنون ۲۱۰۰ میلیارد تومان ارزیابی شده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان به خبرنگار شاپورخواست، گفت: برآورد اولیه ما از خسارات وارده به استان در سیلاب اخیر، دو هزار و صد میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، غلامرضا آقامیرزایی، گفت: سیلاب اسفند ماه در لرستان، تاکنون ۲۱۰۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان، افزود: این حجم از خسارات در برآورد اولیه مشخص شده و برآورد قطعی و نهایی، نیازمند صرف مدت زمانی یک هفته‌ای و اقدامات کارشناسی است.

وی، تصریح کرد: بیشترین خسارات به زیرساخت ها و بخش کشاورزی استان وارد شده و برآورد ۲۱۰۰ میلیارد تومانی مربوط به خسارات وارده به این دو حوزه است.

آقامیرزایی، ادامه داد: در بخش زیرساخت‌، به راه های استان خسارات عمده‌ای وارد شده که از آن جمله می‌توان به راه‌های شهری و روستایی شهرستان‌های خرم آباد، نورآباد، پلدختر،کوهدشت، الیگودرز، دورود و سپیددشت اشاره کرد.

وی، تاکید کرد: متاسفانه در پی وقوع سیلاب اسفند ماه ۹۸، جاده خرم آباد به نوژیان «ایستگاه کشور» قطع شده است که نیروهای جهادی در تلاش برای برقراری ارتباط هستند.

اقدامات پساسیل فروردین ماه لرستان، خسارات سیلاب اخیر را به حداقل ممکن رساند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان، تصریح کرد: با اقدامات انجام شده این حجم از خسارت حاصل شده و اگر اقدامات تامینی لازم در سال جاری و پس از وقوع سیل فروردین ماه ۹۸ صورت نمی‌گرفت، بی‌تردید باید شاهد خسارات بیشتر و البته جبران ناپذیری می‌بودیم.

۵ روز هشدار داده شد، برخی از مردم به هشدارها توجه نکردند

غلامرضا آقامیرزایی، ادامه داد: پس از اعلام شرایط ویژه توسط اداره کل هواشناسی لرستان، به مدت ۵ روز در سطح استان اطلاع رسانی شد تا مردم حاشیه رودخانه ها و اماکن پرخطر نسبت به تخلیه منازل و واحدهای تجاری خود اقدام کنند که خوشبختانه مردم پلدختر و سایر نقاط استان به هشدارها توجه کردند اما متاسفانه در شهرستان نورآباد، به هشدارهای ستاد مدیریت بحران استان توجهی نشد که همین امر موجب آبگرفتگی معابر و در پی آن، ورود آب به برخی منازل و واحدهای تجاری شد.

او، افزود: خوشبختانه خطر رفع شد و آرامش به بستر رودخانه ها بازگشته اما خطر سیلاب ها در اوایل فروردین هر سال است چرا که زمین ها سیراب هستند و همین امر مخاطراتی در پی خواهد داشت که امیدواریم در فروردین ماه ۹۹، شاهد هیچگونه خسارتی در سطح استان لرستان نباشیم.

گاز شهر معمولان تا صبح فردا وصل خواهد شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان، ادامه داد: متاسفانه در سیلاب اخیر، شکستگی لوله انتقال گاز موجب قطع گاز شهر معمولان شد که اقدامات صورت گرفته و قول مساعد مدیرعامل شرکت گاز لرستان، تا پایان امشب و صبح فردا گاز معمولان وصل خواهد شد.

حجم کلی خسارات سیلاب اسفند ماه در لرستان تا هفته آینده مشخص می‌شود

غلمرضا آقامیرزایی، گفت: انشاالله به قید فوریت و در کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن، حجم خسارات وارده به استان برآورد و به سلسله مراتب اعلام خواهد شد تا تصمیمات مقتضی اتخاذ، و دستورات لازم صادر گردد.

پاسخی بگذارید