شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۵:۱۳ :: ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
مرشد سید مصطفی سعیدی در ۸۲ سالگی درگذشت

سید مصطفی سعیدی نقال و شاهنامه‌خوان پیشکسوت کشور و استان لرستان درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، مرشد سید مصطفی سعیدی نقال و شاهنامه‌خوان پیشکسوت کشور در ۸۲ سالگی درگذشت.

بر اساس این گزارش، مرشد سعیدی پس از طی یک دوره بیماری شامگاه یکم اسفند ماه ۹۸ در یکی از بیمارستان‌های بروجرد چشم از جهان فروبست.

سید سیامک موسوی در این رابطه به خبرنگار شاپورخواست، گفت: متاسفانه سید مصطفی سعیدی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان مدتی را در بیمارستان بستری بود که شب گذشته از میان ما رفت.

پیکر سید مصطفی سعیدی فردا تشییع می‌شود

عضو انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان، تصریح کرد: مراسم تشییع و تدفین این نقال و شاهنامه‌خوان برجسته کشور فردا شنبه ۳ اسفند ۹۸ در آرامستان دارالسلام بروجرد برگزار خواهد شد.

مراسم بزرگداشت مرشد سعیدی، در بروجرد برگزار می‌شود

وی، افزود: همچنین به مناسبت درگذشت این نویسنده لرستانی، مراسم ترحیمی از ساعت ۱۶ تا ۱۸ همان روز در مسجد حضرت زهرا (س) شهرک اندیشه بروجرد منعقد خواهد شد.

شخصیت‌های فرهنگی و هنری کشور، درگذشت سید مصطفی سعیدی را تسلیت گفتند

موسوی اسد زاده گفت: این در حالی است که شخصیت های مطرح فرهنگ، پژوهش و هنر ایران همچون سید عباس عظیمی مدیرعامل انجمن هنرمندان پیشکسوت ایران، دکتر اردشیر صالح پور، استاد مرشد میرزاعلی، استاد مرشد ورمزیار، استاد مرشد ناری، در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت مرشد سید مصطفی سعیدی را تسلیت گفتند.

تحریریه شاپورخواست، درگذشت بازمانده نقالان و شاهنامه‌خوانان کشور را به خانواده ایشان و جامعه فرهنگی و هنری لرستان، تسلیت می‌گوید.

انتهای پیام/

امین ساکی

پاسخی بگذارید