خبر فوری؛
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۶:۵۸ :: ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
بازداشت علی دیواندری/ مدیرعامل اسبق بانک ملت هم بازداشت شد

قاضی موحد، قرار وثیقه علی دیواندری و 2 متهم دیگر را متناسب با اتهامات وارده ندانست و برای مدیرعامل سابق بانک ملت و همدستانش، قرار بازداشت صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، قاضی موحد در بیست و چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد در بانک ملت و پارسیان، حکم بازداشت علی دیواندری را صادر کرد.

بر اساس این گزارش، با تصمیم قاضی موحد، قرار وثیقه علی دیواندری، ابوالحسنی و مختاری، لغو، و به قرار بازداشت تبدیل شد.

قاضی موحد دلیل این تصمیم را عدم تناسب میزان وثیقه ۵۰ میلیارد ریالی با اتهامات وارده عنوان کرد و گفت: جایی که دادسرا توجه اتهام به متهم یا متهمان را کافی می‌داند باید قرار بازداشت صادر کند. لذا با توجه به بیست و چهار جلسه برگزار شده که ۱۰ جلسه آن علنی غیررسانه‌ای بوده و دفاعیات به صورت کامل به ویژه از آقای علی دیواندری اخذ شده، هیأت قضائی به این نتیجه رسید که اولا دلایل کافی برای عدم توجه اتهام وجود ندارد و ثانیا قرار صادر شده برای این ۳ نفر نیز متناسب نبوده و نیست.

این در حالی است که علی دیواندری با ۵ میلیارد تومان وثیقه و ابوالحسنی با یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان آزاد بودند و وثیقه صادره برای مختاری نیز ۳۰۰ میلیون تومان بود که به دلیل عجز از تودیع آن در زندان به سر می‌برد.

علی دیواندری همچنان رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی است !

گفتنی است، علی دیواندری از مدیرعامل پیشین بانک ملت و پارسیان بود که هم اکنون ریاست پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی را بر عهده دارد.

پاسخی بگذارید