شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۶:۵۳ :: ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
جزئیات عملیات شهید قاسم سلیمانی و حمله به پایگاه‌های آمریکایی

در ۱۸ دی ۱۳۹۸، عملیات شهید قاسم سلیمانی نیروی هوافضا سپاه، با رمز یا زهرا(س) و با شلیک ده‌ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌ الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق آغاز شد.

به گزارش اختصاصی شاپورخواست، ساعاتی پیش و در ۱۸ دی ۱۳۹۸، عملیات شهید قاسم سلیمانی نیروی هوافضا سپاه، با رمز یا زهرا(س) و با شلیک ده‌ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌ الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق آغاز شد.

بر اساس این گزارش، حمله به پایگاه هوایی عین الاسد یا عملیات شهید قاسم سلیمانی، پاسخ به حمله آمریکا به فرودگاه بغداد است که به شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهانش منجر شد.

این عملیات در ساعت ۱:۲۰ بامداد و مقارن با ساعت هدف قرار گرفتن خودروی حامل سپهبد قاسم سلیمانی و چند ساعت پیش از دفن پیکر ایشان انجام شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین از حمله موشکی به پایگاه نظامی التاجی آمریکا در نزدیکی فرودگاه اربیل و در کردستان عراق خبر داد.

بنا بر گزارش پنتاگون، هیچ نیروی آمریکایی در این حمله کشته نشده است اما المیادین از کشته شدن دست‌کم ۲۰ تفنگدار آمریکایی خبر می‌دهد.

سپاه پاسداران دقایقی پس از عملیات شهید قاسم سلیمانی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در صورت پاسخگویی آمریکا به این حمله، هر کشوری را که مبدأ حمله به ایران باشد، مورد حمله قرار خواهد داد.

این در حالی است که برهم صالح رییس جمهور عراق نیز در حساب توییتری خود، برای عراق و شهر اربیل در منطقه کردستان عراق آرزوی پایداری کرد.

آمریکا تاکنون واکنشی به عملیات شهید قاسم سلیمانی نشان نداده است

لحظاتی پیش، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در جلسه شورای امنیت ملی این کشور حاضر شد اما، تاکنون هیچ واکنشی به این حمله نشان نداده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در توئیتر نوشت: «بعد از حمله به نیروهای آمریکا در عراق، به دقت وضعیت را رصد می‌کنم. باید از ایمنی سربازانمان و از جمله پایان دادن به اقدامات تحریک‌آمیز غیرضروری از سوی ایران اطمینان حاصل کنیم و بخواهیم که ایران، خشونت را متوقف کند. آمریکا و دنیا تاب جنگ ندارند.».

پنتاگون، اعلام کرد ۱۵ موشک از سوی ایران شلیک شده که ۱۰ موشک به پایگاه هوایی عین الاسد برخورد کرده است.

همچنین، اداره هوانوردی فدرال آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای از هواپیماهای مسافربری خواست از پرواز در آسمان ایران، عراق، خلیج فارس و دریای عمان خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

شلیک موشک‌های بالستیک ایرانی به سمت پایگاه عین‌ الاسد در عراق
هوافضای سپاه، پایگاه عین الاسد را در عملیات شهید قاسم سلیمانی هدف قرار داد
پایگاه آمریکایی اربیل هم هدف عملیات شهید قاسم سلیمانی قرار گرفت
مراسم خاکسپاری شهید قاسم سلیمانی در حال برگزاری است

پاسخی بگذارید