شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: 14:20 :: 2020/01/05
وداع مردم لرستان با سپهبد شهید قاسم سلیمانی

هم‌زمان با ورود پیکر شهید قاسم سلیمانی به کشور، مردم لرستان نیز، هم‌گام با ملت شریف ایران، یاد و خاطره فرمانده فقید نیروی قدس سپاه را گرامی داشتند.

به گزارش شاپورخواست، مردم قدرشناس خرم آباد و سایر شهرستان‌های استان، هم‌زمان با ورود پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کشور، به صورت جودجوش به خیابان‌ها آمدند و عزاداری کردند.

در این مراسم که از ساعت ۱۰ صبح برگزار شد، زن و مرد و پیر و جوان، با حضور در خیابان‌های منتهی به مصلی الغدیر و مصلی‌های نماز جمعه سراسر استان، به عزاداری پرداختند.

مردم لرستان با در دست داشتن پلاکارهایی مزین به تصویر و نام شهید قاسم سلیمانی، یاد فرمانده فقید نیروی قدس سپاه را گرامی داشتند.

همچنین، مردم و مسوولین لرستان در مراسمی که به منظور گرامیداشت مقام سپهبد شهید قاسم سلیمانی در مصلی الغدیر خرم آباد و مصلی‌های نماز جمعه سراسر استان برگزار شد شرکت کردند و به مویه‌سرایی پرداختند.

مرگ بر آمریکا، پیام روشن مردم لرستان

شعار مرگ بر آمریکا، پیام واضح و روشن مردم لرستان در این آئین بود، تا خشم و انزجار خود نسبت به اقدام تروریستی آمریکای جنایتکار در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان آنان را نشان دهند.

مسوولین، انتقام خون سپهبد شهید قاسم سلیمانی را بگیرند

مردم حاضر در این مراسم، خواستار پیگیری موضوع ترور شهید قاسم سلیمانی و همراهان، در مجامع بین المللی شدند و از مسوولین خواستند تا در پاسخ به ندای رهبری، انتقام سخت خود را از آمریکای جنایتکار بگیرند.

گفتنی است، بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان حشدالشعبی عراق و هیات همراه، پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

جزئیات مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی اعلام شد

پاسخی بگذارید