در گفت‌وگو با شاپورخواست مطرح شد؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: 11:40 :: 2020/01/04
جزئیات نام‌گذاری خیابان شهید قاسم سلیمانی در خرم آباد

شهردار خرم‌آباد در گفت‌وگو با شاپورخواست، از نامگذاری ساختمان شهرداری منطقه 2 و یکی از معابر اصلی این شهر به یاد سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش شاپورخواست، محمد شریفی مقدم، ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، گفت: ساختمان شهرداری منطقه ۲ خرم آباد و یکی از معابر این شهر به نام این سردار سرافراز نام‌گذاری خواهد شد.

شهردار خرم آباد، تصریح کرد: انشاالله در بهمن ماه ۹۸، ساختمان شهرداری منطقه ۲ خرم آباد افتتاح خواهد شد، لذا طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، این ساختمان، مزین به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی می شود.

نام‌گذاری خیابان شهید قاسم سلیمانی در خرم آباد جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

وی، ادامه داد: همچنین در تعامل با شورای اسلامی شهر، یکی از معابر اصلی شهر خرم آباد نیز به نام شهید قاسم سلیمانی متبرک خواهد شد تا نام و یاد آن سردار دلها، تا همیشه با مردم باشد.

شهردار خرم آباد همچنین در خصوص آئین گرامیداشت نام و یاد سردار سلیمانی گفت: نصب تصاویر و تبلیغات محیطی با موضوع شهادت سردار سلیمانی در سطح شهر، طراحی جایگاه مخصوص عزاداری در ورودی شهرداری مرکزی، خاموش کردن چراغانی و ریسه‌های سطح شهر و نصب پرچم‌های عزا از روز جمعه در دستور شهرداری خرم آباد قرار گرفته است.

شریفی مقدم، اظهار داشت: شهید قاسم سلیمانی از سرداران بزرگ تاریخ ایران است که باید با یادآوری اقدامات جاودانه‌اش، الگویی ماندگار از این سردار رشید ارائه کرد تا جوانان به فرهنگ ناب مجاهدت و شهادت آراسته شوند و از الگوهای پوچ و بیگانه پرهیز کنند.

گفتنی است، بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و همراهان او، در حمله تروریستی پهپادی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سردار قاسم سلیمانی به شهادت رسید

پاسخی بگذارید