محمود ثمینی:
گروه: سیاسی
تاریخ: 13:40 :: 2019/12/31
تعداد شعب اخذ رای در لرستان افزایش یافت

رئیس ستاد انتخابات لرستان، گفت: 40 شعبه اخذ رای، به تعداد شعب حوزه انتخابیه این استان اضافه شد.

به گزارش شاپورخواست، محمود ثمینی، گفت: با توجه به گزارشات دوره پیشین، در خصوص ازدحام جمعیت در برخی شعب اخذ رای در لرستان، تعداد ۴۰ شعبه به این حوزه انتخابیه اضافه شد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان، تصریح کرد: افزایش شعب اخذ رای در لرستان با هماهنگی وزارت کشور صورت گرفته و در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد تا شاهد تجمع و اتلاف وقت رای دهندگان در شعب نباشیم.

افزایش تعداد شعب اخذ رای در لرستان در راستای تقویت خدمت‌رسانی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، افزود: تعداد شعب پیش‌بینی شده جهت ثبت آرای مردم شریف استان در انتخابات ۲ اسفند ماه، یک‌هزار و ۴۹۵ است که ایجاد شرایط مطلوب جهت رای دهی عموم مردم از اولویت‌های ستاد اجرایی انتخابات است.

وی، تاکید کرد: هیات اجرایی انتخابات شامل ۸ نفر از معتمدین هستند که با معرفی فرماندار و از طریق انتخابات برگزیده می شوند که مجموع هیات اجرایی با احتساب فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال شهرستان  ۱۱ نفر است .

او همچنین با تاکید بر اجرای درست ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی  افزود: طبق این قانون تمام دستگاه‌های دولتی مکلفند همه امکانات خود از جمله نیروی انسانی و امکانات اداری را در اختیار فرمانداران به عنوان روسای هیات های اجرایی قرار دهند.

ثمینی تاکید کرد: تعهد، امانت‌داری و بی‌طرفی مجریان یک اصل ضروری در انتخابات است که باید جانبداری خود را کنارگذاشته و در دفاع یا تقابل با کاندیدای خاصی اظهارنظر نکنیم.

معاون استاندار لرستان، ادامه داد: کاندیداها و طرفداران آنها نیز باید تبلیغات را در مهلت قانونی و ۸ روز قبل از برگزاری انتخابات انجام دهند.

ثمینی تصریح کرد: برخی افراد در فضای مجازی و حقیقی تبلیغات رسمی انجام می دهند که این موارد  از طرف هیات های اجرایی، نظارت و شورای تامین رصد می شود و به عنوان تخلف در پرونده آنان ثبت شده و در رد صلاحیت های آنها اثرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: فرمانداران باید در صورت مشاهده این موارد، مراتب را تذکر دهند تا صلاحیت کاندیداها دچار مشکل نشوند.

گفتنی است، در این دوره از انتخابات  ۴۰۸ داوطلب در ۷ حوزه انتخابیه لرستان ثبت نام کردند که ۱۴ نفر آنها قبل از اعلام نظر هیات های اجرایی و اعلام صلاحیت ها استعفا دادند و تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی ۳۶۸ نفر و تعداد داوطلبان رد صلاحیت شده  ۲۶ نفر است و پس از اعلام نظر هیات‌های اجرایی، ۶ نفر نیز انصراف دادند.

پاسخی بگذارید