رئیس دانشگاه لرستان:
گروه: فرهنگی
تاریخ: 13:25 :: 2019/12/29
نام محسن عادلی در فهرست سرآمدان علمی ایران ثبت شد

رئیس دانشگاه لرستان از قرار گرفتن نام محسن عادلی عضو هیات علمی این دانشگاه در فهرست سرآمدان علمی ایران خبر داد.

به گزارش شاپورخواست، خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، گفت: فدراسیون سرآمدان علمی ایران، تحت نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۷۵ محقق کشور را در سال ۹۸ به عنوان سرآمدان علمی کشور انتخاب کرد که نام محسن عادلی نیز در این فهرست قرار دارد.

وی اظهار داشت: محسن عادلی استاد ممتاز پژوهشی دانشگاه لرستان است که سال ۹۷ در فهرست سرآمدان علمی ایران قرار داشت و امسال نیز با کسب امتیاز ۸۰۳، نام وی در رتبه هفت گروه الف این فهرست قرار گرفت.

محسن عادلی و تیم همراه، نانولوله‌های تک‌دیواره‌ای را توسعه داده‌اند

عزیزی افزود: این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان به همراه همکارانش از کشورهای کانادا، آلمان و فرانسه موفق شده تا «نانولوله‌های تک‌دیواره‌ای» را توسعه دهد که قابلیت سوئیچ شدن با نور را دارد و از آن می‌توان در میکروسکوپی با رزولوشن بسیار بالا در ناحیه‌ مادون قرمز استفاده کرد.

وی عنوان کرد: در دهه‌ اخیر میکروسکوپ فلورسنت «فلوئورسانس» توسط فناوری جدید متحول شده و توانایی ثبت تصاویری با رزولوشنی کمتر از محدوده‌ی پراش را امکان‌پذیر کرده که نتایج این پژوهش در آخرین شماره نشریه Science Advances نیز به چاپ رسیده است.

رئیس دانشگاه لرستان، گفت: همچنین از بین ۳۰ دانشگاه و موسسه انتخاب شده کشور، دانشگاه لرستان با ارتقای ۱۰ پله صعود نسبت به سال قبل، در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

گفتنی است، در تماس خبرنگار شاپورخواست با محسن عادلی، مشخص شد که وی  هم‌اکنون در راستای تحقق یک فرصت مطالعاتی، در کشور آمریکا به‌سر می‌برد.

پاسخی بگذارید