آیت‌ الله سیدمحمد مهدی حسینی‌ همدانی:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 0:20 :: 2018/03/10
طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت المال اعتماد مردم به نظام را بیشتر می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال افزود: این طرح قدم بلندی برای تقویت افکار عمومی است و اعتماد مردم به نظام اسلامی را بیشتر می‌کند.

به گزارش شاپورخواست؛ آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی‌همدانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته کرج گفت: اهل تقوا زبان و دهان خود را کنترل می‌کنند تا مورد غضب الهی واقع نشوند. گریه  از ترس خدای تعالی درها را برای انسان باز می‌کند. گریه بر مصائب امام حسین(ع) دارای آثار و فواید دنیوی و اخروی است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه گریه برای امور دنیوی انسان را خوار و ذلیل می‌کند، بیان کرد: انسان با گریه بر امور بی‌ارزش کفران نعمت می‌کند.

وی با بیان اینکه تامین نیازها و خواسته‌های انسان باید با توسل به خداوند متعال باشد،گفت: انسان نباید خواسته خود را انسان دیگر با خواهش و تمنا و پایین آوردن جایگاه و شخصیت خود طلب کند.

امام‌جمعه کرج در خطبه دوم نماز با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و زن اظهار داشت: نظام اسلامی و نظام غرب  برای زن روزی را در نظر می‌گیرد و این نکته‌ها با هم متفاوت است.

وی افزود: غرب زنان را با شعارهای توخالی و محروم کردن از حقوق زنان استثمار می‌کند و در نظام سرمایه‌گذاری زنان بهترین وسیله برای تبلیغات و کسب هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه ایجاد انحراف اخلاقی و اجتماعی و استفاده ابزاری از زن از اقدامات غرب و نظام سکولار است، عنوان کرد: در نظام لیبرال غرب اجازه فکر کردن به زنان برای رهایی از منجلاب فساد داده نمی‌شود و زنان با تبلیغات فراوان در مسیر قهقرایی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه این سیاست غرب در دوره رژیم پهلوی هم اجرا می‌شد، عنوان کرد: در آن رژیم فضا برای اشاعه بی‌بندو باری آزاد گذاشته شد و انواع و اقسام فسادها به تبعیت از غرب در کشور انجام می‌شد.

شریف ترین کار برای زنان فرزندآوری است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه نظام اسلامی برای زن جایگاه رفیعی قائل است، عنوان کرد: شریف‌ترین کار برای زنان فرزندآوری و تربیت فرزندان است و تربیت فرزندان از همه چیز برای زنان مهمتر است.

وی با بیان اینکه غرب با تلاش خود سعی در جدا کردن مادران و نسل جوان از تربیت فرزند و مادر بودن دارد،گفت: استفاده از زنان در موقعیت‌های شغلی که هیچ سنخیتی با روحیه و توانایی جسمی زنان و مادران ندارد یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه حضور زنان در اجتماع و کار که مناسب آنها نیست آثار بدی دارد، عنوان کرد: مفاسد اخلاقی و اجتماعی و بیکاری مردان و به کارگیری زنان در مشاغلی که متناسب با توان آنها نیست از آثار اجرای تفکرات غرب است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه کارهای مردانه باید توسط مردان انجام شود،گفت: در بازدیدهایی که از واحدهای صنعتی استان دارم چنانچه با این موارد برخورد کنم تذکر می‌دهم.

وی با بیان اینکه با لباس پاره و مشکل‌دار زنان را تحریک به حضور در خیابان می‌کنند تا بازیچه دست هوس‌بازان و انسانهای فاسد و مفسد باشد،گفت: به زنان القا کرده‌اند که اگر اینگونه باشی در جایگاه خود قرار گرفته‌ای و جوانان نیز از این چنین زنانی برای همسرگزینی استقبال نمی‌کنند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه اگر اسلام و نظام اسلامی به پوشش تاکید دارد بنا به دستور دین است، افزود: حکومت دینی برخلاف نظام‌های سکولار نسبت به اخلاق و عقاید و سعادت دنیایی و آخرتی مردم بی‌تفاوت نیست.

امام جمعه کرج با اشاره به فرمایشات رهبری در روز گذشته در حوزه عفاف و حجاب عنوان کرد: سالیانی است که این فرمایشات بیان می‌شود اما متاسفانه گوش شنوایی نیست و حجاب آثار اجتماعی فراوانی در جامعه دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه کسانی که قصد مبارزه با ارزش‌های دینی را دارند معمولا به موضوع حجاب توجه می‌کنند، بیان کرد: دشمنان نظام و انقلاب از کوچکترین فرصتی برای بهره‌برداری استفاده می‌کنند و هرکسی از آنها و مواضع‌شان سخن بگوید مورد حمایت و در غیر این صورت مورد حمله آنها قرار می‌گیرد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در موضوع حجاب همین افراد حاضر در فتنه اعلام می‌کنند که ما اعتقادی به سهمیه جنسیتی نداریم، متذکر شد: این سخن برخلاف اسلام است و مگر می‌شود که مسئول نظام اسلامی احکام نظام اسلامی را قبول نداشته باشد و این افراد با این تفکرات مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه وقتی به چنین اشخاصی مسئولیت دادید و دستگاه‌هایی که باید جلوگیری کنند جلوگیری نکنند نتیجه آن مراسم رقص دختران در حضور مردان در روز بزرگداشت زن و سالروز ولادت حضرت زهرا(س) است،گفت: این ظلم به صدیقه طاهره است و برای کسی که امام وی را مسلمان نمی‌دانست برای زنده نگهداشتنش جلسه می‌گذارند و مردم اول انقلاب نام وی را که روی خیابانی بود پایین آوردند و نام آن را ولیعصر گذاشتند و حال شما می‌خواهید آن نام را زنده کنید!

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه وقتی نمی‌توانند فضای رسمی کشور را تغییر داده و اعلام رسمی کنند در فضای دیگری دست به اقداماتی می‌زنند،گفت: در سینمای خانگی فیلم می‌سازند و در آن فیلم القا می‌کنند که مصدق ناجی ملت است و باید مطالعه شود که این شخص با تفکرات خود چه گرفتاری‌هایی برای کشور و ملت رقم زد و متوجه باشید که به دنبال بی‌رگ و بی‌حس کردن ما هستند و مردم در مواقع لازم به میدان آمدند و این خواست ملت مسلمان است که افرادی که صلاحیت سیاسی و اخلاقی ندارند و مقید به دستورات اسلامی نیستند و نسبت به شرع هیچ‌ تقیدی ندارند نباید هیچ مسئولیتی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای تلاش می‌کنند خلاف شرع را تئوریزه کنند، متذکر شد: در روزنامه‌ها حرف‌های می‌زنند و از بزرگان انقلاب و نظام شاهد می‌آورند که حجاب فلان و بهمان بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه برخلاف گفته‌های برخی که این روزها رواج یافته شهید بهشتی هیچگاه مخالف حجاب اجباری نبوده است، عنوان کرد: این از دروغ‌هایی است که به این سید مظلوم بعد از شهادتش می‌بندند و اذهان را مشوش می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه  برخی از مسئولان اعلام می‌کنند که نگاه ما به حجاب یک نگاه جرمی نیست و یک نگاه فرهنگی است، عنوان کرد: قسمتی از سخنان وزیر کشور در این مورد درست است اما موضوع بی‌حجابی ناهنجاری فرهنگی و هنجارشکنی اجتماعی است و مانند برخی معضلات نیاز به برخورد دارد و باید با معضلات برخورد شود.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه باید اول دستگاه‌های متخلف دولتی و غیر دولتی و مراکز آموزشی و مراکز خرید که رعایت قوانین را نمی‌کنند جلوگیری شود، عنوان کرد: از امت حزب‌الله، بسیج و هیئات مذهبی و جوانان انقلابی می‌خواهم طرح حضور را جدی گرفته و با برنامه‌ریزی دنبال اجرایی کردن این طرح باشند تا نتایج آن مشخص شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه گرفتاری زمانی است که از دین گفتن و تذکر خیرخواهانه دادن و از روی دلسوزی از عواقب کار خبر دادن محکوم به بی‌عقلی و‌ کم عقلی می‌شوی، متذکر شد: قصدم این بود که از روی نصیحت و خیرخواهی روایاتی برای شما بخوانم و تطبیق کنم که بی‌عقل کیست که به زمان دیگری موکول می‌کنم.

وی افزود: ما نمی خواهیم که دولت را درمانده ببینیم و نمی‌خواهیم ببینیم که مردم بر اثر بد عمل کردن اعتماد خود را از دست داده و بی اعتماد شوند و نمی‌خواهیم محبوبیت اجتماعی دولت کم شود چرا دوستان به عملکرد خودشان نگاه نمی‌کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه برخی می‌خواهند با ناسزا گویی جبران کم‌کاری‌های خود را بکنند، تاکید کرد: فحش شغل ایجاد نمی‌کند مگر اینکه بگوییم که خودش به یک شغل تبدیل شده باشد و ناسزا گویی و درشت‌گویی تورم را از بین نمی‌برد مگر اینکه تورم در گلو ایجاد کند و عزیزان مشکلشان این است که فکر می‌کنند که فقط گروه‌های سیاسی مخالف آنها هستند.

وی گفت: مردم عادی که فقر، تبعیض، تورم و بیکاری را از یک طرف و تجمل، اشرافی‌گری و ویژه خواری برخی را از سوی دیگر می‌بینند ناراحت بوده و منتقد عملکرد شما هستند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه والله نمی‌خواهیم و دوست نداریم که عملکردتان شما را به اصل ۸۹ قانون اساسی برساند، عنوان کرد: دشمن فهمیده که عده‌ای از مسئولان واداده غرب هستند و کعبه آمالشان غرب است که اینگونه علیه منافع ملی و امنیت ما خط و نشان می‌کشند و چرا نباید به این سخنان پاسخ محکم داده شود.

وی با بیان اینکه سفیر ما در انگلستان اعلام می‌کند که در مورد یمن با انگلیس به توافق رسیدیم،گفت: بلافاصله  بعد از این سخنان دولت انگلیس به دنبال ارائه طرح  علیه کمک ایران به یمن در سازمان ملل و تصویب آن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه شما مذاکره کنید اما مردم با مرگ بر انگلیس جواب آنها را می‌‌دهند، تاکید کرد: باید با هرگونه پیشروی دشمن مقابله به مثل و پاسخ آنها داده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال افزود: این طرح قدم بلندی برای تقویت افکار عمومی است و اعتماد مردم به نظام اسلامی را بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه ممکن است که برخی افراد با تصویب این طرح مخالف باشند،گفت: شاید افرادی که دستشان به بیت‌المال آلوده است از این طرح استقبال نکنند حتی این افراد نمایندگان مجلس را منصرف کنند که نمایندگان باید یکپارچه این طرح را امضا کنند و اینکه برخی از امضای این طرح خودداری کرده‌اند باید دید که علت کجاست.

حمایت همه جانبه خود را به مبارزین با فساد اعلام می‌کنیم

امام جمعه کرج با بیان اینکه به عنوان دلگرمی به همه کسانی که علیه فساد، تبعیض و بی‌عدالتی قدم بر می‌دارند حمایت همه جانبه خود را اعلام می‌کنیم، عنوان کرد: از این افراد در خواست می‌کنیم که محکم جلوی فساد ایستاده و با آن مقابله کنند و این امور اعتماد عمومی مردم به نظام را بالا می‌برد و امید به آینده را تقویت می‌کند که متاسفانه برخی از افکار مضر مانع اجرای عدالت می‌شوند در حالیکه خیرخواهی باید در اجرای قانون و عدالت باشد و بدانند که هرگز اجرای عدالت و قانون به ضرر نیست.

وی با بیان اینکه در برخی موارد تخلفاتی وجود داشته که اعلام کرده‌ام که جلوی آنها باید گرفته شود، تصریح کرد: بعد از بررسی مشخص شده که تخلف در زمان‌های زیادی در حال انجام بوده و فرد مربوطه ۳۰ سال مسئولیت داشته و به این نتیجه رسیده‌اند که خلاف بوده و بعد از این مدت بعد از اجرای بازپس‌گیری فشارهای زیادی بود که مانع از اجرای عدالت شده و اعلام می‌کنند که این کار به ضرر نظام و انقلاب است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه هرکسی حتی افراد انقلابی که تخلف می‌کنند باید مورد رسیدگی قرار بگیرد، عنوان کرد: نباید به عنوان اینکه این فرد انقلابی بوده به تخلف آن رسیدگی نشود و این کار ضربه به انقلاب نمی‌زند و این برخوردها کمک به انقلاب بوده و مردم امیدوارتر می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه پاکسازی افراد متخلف از دستگاهها خدمت به  نظام و انقلاب اسلامی است،گفت: جامعه باید به این بلوغ برسد که اگر فردی برای کار خلافی از دستگاهی عزل شود این فرد منفور جامعه نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به روز راهیان نور اظهار داشت: رهبری از دفاع مقدس و دستاوردهای آن به عنوان گنج بی‌پایان نام بردند و یکی از موارد گرانقیمت راهیان نور است که آثار و برکات فراوانی برای بازدیدکنندگان دارد و ارزش‌ها به نسل جوان منتقل شده و قدرت اقتدار نسل نو در مقابل جنگ نرم بیشتر می‌شود.

وی افزود: نقش زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس و ایثار و شهادت و تکریم خانواده‌های شهدا را بنیاد شهید بر عهده دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید عنوان کرد: این بنیاد تکریم خانواده شهدا و بررسی مشکلات خانواده‌های شهدا را بر عهده دارد و نشر و توسعه افکار شهدا و ترویج و تشویق مردم به عهده این دستگاه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه همه در مورد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه داریم، تاکید کرد: چهار سال از مسئله گلزار شهدای امامزاده محمد(ع) که چهارمین گلزار شهدای کشور است می‌گذرد که لازم است که این موضوع پیگیری شود و این موضوع به نفع استان و به نفع کشور است و یک موضوع ملی است.

وی با بیان اینکه باید بازسازی و مرمت گلزار شهدا با جدیت پیگیری شود،گفت: تعلل‌هایی در مورد این گلزار وجود دارد و اگر دستگاه‌ها اجازه بدهند که مردم در آن مشارکت کنند در طی یک سال این مجموعه متحول می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اظهارات سخیف نخست‌وزیر اسرائیل در مورد ایران و تلاش اسراییل برای کمرنگ کردن  مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، بیان کرد: برخلاف خواست این رژیم منفور شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکای مردم متوقف نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به موضوع انتقال آب طالقان اظهار داشت: نحوه انتقال این آب خطراتی برای محیط زیست به همراه دارد که خسارت برای استان است.

وی با اشاره به لزوم تعیین تکلیف وضعیت شهردار هشتگرد عنوان کرد: از استاندار البرز و رئیس کمیسیون شوراهای مجلس می خواهم که موضوع شهرداری هشتگرد را حل کنند.

پاسخی بگذارید