شاپورخواست گزارش می‌دهد؛
گروه: ورزشی
تاریخ: ۶:۲۸ :: ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
جزئیات تجلیل از «علی مددی» قهرمان لرستانی مسابقات آسیایی موی تای

نماینده ولی فقیه در لرستان و مدیرکل ورزش و جوانان استان، در آئین نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، از «علی مددی» قهرمان لرستانی مسابقات آسیایی موی تای تقدیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، نماینده ولی فقیه در استان و مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، در آئین نماز جمعه این هفته خرم‌ آباد، از «علی مددی» قهرمان لرستانی مسابقات آسیایی موی تای تقدیر کردند.

بر اساس این گزارش، در مراسمی که با حضور حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، سید علی کریمی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، جمعی از مدیران و روسای هیئات ورزشی و ورزشکاران رشته‌های مختلف در مصلی الغدیر برگزار شد، از علی مددی قهرمان مسابقات آسیایی موی تای تجلیل به‌عمل آمد.

علی مددی در مسابقات آسیایی موی تای که به میزبانی کشور امارات برگزار شد، توانست با کسب مدال طلا وزن ۴۸ کیلوگرم، عنوان قهرمانی این سری از مسابقات را به خود اختصاص دهد تا دیگر بار، نام لرستان و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، در رقابت‌های بین‌المللی به اهتزار در آید.

علی مددی، پیش‌تر از رقابت با ورزشکار اسرائیلی خودداری کرده بود

علی مددی، پیش‌از این نیز در مسابقات جهانی موی تای، در اقدامی ارزشمند، از رقابت با ورزشکار اسرائیلی خودداری کرده بود.

مددی، عضو تیم ملی موی تای جمهوری اسلامی ایران و از قهرمانان کمیته فول کنتاکت کاراته سازمان جهانی کی اون بودو «Ki Aun Budo» است.

تقدیر امام جمعه خرم آباد و مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از مددی

این در حالی است که در پایان مراسم، به پاس قدردانی از خدمات ورزشی علی مددی، از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، ورزشکاران و جمعیت حاضر در مصلی الغدیر، لوح تقدیر و هدایای نفیسی به این ورزشکار لرستانی اهدا شد.

گفتنی است، تیم ملی موی تای ایران در این سری از رقابت‌ها، با کسب ۱۵ مدال طلا، ۱۰ نقره و ۸ برنز، برای نخستین بار قهرمان آسیا شد و تیم قزاقستان با کسب ۱۴ مدال طلا، ۳ نقره و ۵ برنز و تایلند با ۹ مدال طلا و ۴ برنز به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

تحریریه شاپورخواست کسب این موفقیت را به وزارت ورزش و جوانان، جامعه ورزشی ایران، تیم ملی موی تای کشور، علی مددی و مجموعه اداره کل ورزش و جوانان لرستان تبریک می‌گوید.

رشته ورزشی موی تای، چیست ؟

موی‌ تای به معنای مشت‌زنی تایلندی است و به همین جهت تای‌ بوکس نیز خوانده می‌شود. موی به معنی مبارزه و تای نیز یعنی تایلند. این رشته ورزشی دارای قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال در کشورهای تایلند، میانمار، کامبوج و مالزی است. موی‌ تای ورزش ملی تایلند و یکی از مهم‌ترین سمبل‌های فرهنگی این کشور است تا آنجا که روز ۱۷ مارس در این کشور روز موی‌ تای نامیده می‌شود. موی‌ تای یکی از سبک‌های آزاد ورزش‌های رزمی است که مبارزات آن به صورت فول کنتاکت و در رینگ برگزار می‌شود، به همین دلیل از موی‌ تای به عنوان یک رشته خشن و سخت رزمی در دنیا نام می‌برند. تکنیک‌های مشت در موی‌ تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارد و وجود فنون گلاویزی، این رشته را به کیک بوکسینگ و ساندا نزدیک کرده است. لذا به دلیل این شباهت‌ها، بسیاری از ورزشکاران موی‌ تای، در مسابقات کیک بوکسینگ و هنرهای رزمی ترکیبی و ساندا نیز شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

امین ساکی

پاسخی بگذارید