در گفت‌وگو با شاپورخواست مطرح شد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: 23:33 :: 2019/12/26
شهرداری خرم آباد، از تولید مخزن زباله تا بازگشت نیروهای تنظیف

شهردار خرم‌آباد در گفت‌وگو با شاپورخواست، از تولید 150 مخزن زباله استاندارد توسط نیروهای این مجموعه شهری خبر داد و گفت: نیروهایی که از بدنه تنظیف به ستاد منتقل شده‌اند، به رسته خدمتی خود باز می‌گردند.

به گزارش شاپورخواست، محمد شریفی مقدم، از تولید حدود ۱۵۰ مخزن زباله استاندارد توسط عوامل شهرداری خرم آباد طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: با افزایش تولید این مخازن زباله، علاوه بر خودکفایی، ٥٠ درصد در هزینه های ناشی از خرید این محصول صرفه جویی شده است.

شهردار خرم آباد، افزود: علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، مخازن زباله جدید دارای شکل ظاهری و کیفیت مناسب‌تر بوده و تمام مشکلات و ایرادات مخازن قبلی در این مخازن اصلاح شده، تا دوام بیشتری داشته باشند و در روند خدمت‌رسانی هرچه بیشتر شهرداری خرم آباد به عموم مرد موثر باشد.

تولید مخزن زباله در کارگاه شهرداری خرم آباد در راستای صرفه‌جویی کاهش هزینه‌ها است

وی ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی را از اولویتهای مدیریت شهری عنوان، و تصریح کرد: یکی از سیاست‌های شورای شهر و مدیریت این دوره شهرداری خرم آباد، کاهش هزینه های جاری و جلوگیری از هزینه های غیر ضروری است که ماحصل آن، پرداخت تدریجی معوقات کارکنان،کارگران تنظیف و فضای سبز و همچنین راه اندازی بسیاری از پروژه‌های در دست اقدام و نیمه تمام است.

شریفی مقدم، به برنامه های شهرداری خرم آباد برای ساماندهی پسماند و زباله های شهری نیز اشاره کرد و گفت: درست تر این است که شهرداری پیش از هر پروژه بزرگ و کوچک جدیدی،کارهای روتین و معمول خود مانند جمع آوری زباله را ارتقا دهد و ما در این راستا نقطه ایده الی را تعیین نموده ایم که گام به گام به سوی آن حرکت خواهیم نمود.

نیروهای تنظیف شهرداری خرم آباد به رسته خدمتی خود باز می‌گردند

وی ادامه داد: توسعه طرح تفکیک از مبدا پسماندها، خرید ماشین حمل زباله و ماشین های جاروب خیابانی و بازگشت دوباره نیروهای تنظیف به رسته خدمتی خود «نیروهایی که با حکم تنظیف وارد بدنه شهرداری شده و با روشهای مختلف وارد بدنه ستادی شده‌اند» از دیگر اقداماتی بوده که در این راستا در حال انجام است.

پاسخی بگذارید